Нова трамвайна лінія простягнеться від вулиці Старовокзальної до станції метро "Палац спорту" із заїздом на Вокзальну площу.

Світовий банк виділить Києву кредит $39 млн на продовження лінії швидкісного трамвая до станції метро “Палац спорту”.  Кабінет міністрів схвалив залучення позики.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

Нова трамвайна лінія простягнеться від вулиці Старовокзальної до станції метро “Палац спорту” із заїздом на Вокзальну площу.

За словами міністра Олександра Кубракова, кредит Світового банку дозволить “розморозити” один із ключових проєктів розвитку пасажирського електротранспорту у столиці.

За його словами, продовжена до центру міста лінія швидкісного трамвая допоможе розвантажити червону гілку метро, зокрема і станцію метро “Вокзальна”, яка наразі виконує функцію великого транзитного вузла.

“До реалізації цього рішення Київ рухався роками. Для мене цей проєкт особливо важливий, адже я був одним із тих, хто його запускав на рівні КМДА ще у 2015 році, коли керував проєктом Світового банку. Однак реальний результат ми отримали лише зараз. За умови ефективної та системної роботи місцевої влади, роботи з будівництва нової лінії можуть розпочатися вже наступного року”, – зазначив міністр.

Реалізація цього проєкту дозволить:

  • мати альтернативний маршрут, який покращить сполучення між мікрорайонами правого берега Києва, Центральним залізничним вокзалом та центром столиці;
  • зменшити навантаження на Святошинсько-Броварську гілку метрополітену;
  • зменшити кількість приватного транспорту в центральних районах міста і, як наслідок, знизиться рівень заторів;
  • провести реконструкцію вулиць, якими пролягатиме новий трамвайний маршрут;
  • з’явитися новому екологічному транспорту та знизити рівень забруднення повітря у центрі Києва.

Позика буде надана в рамках Угоди між Україною та Світовим банком щодо розвитку міського громадського транспорту. Зараз КМДА завершує підготовку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Нагадаємо, вздовж трамвайного маршруту між залізничним вокзалом і Палацом спорту збудують велодоріжку.

Фото: Фейсбук