Люди в мережі висловлюють невдоволення тим, що Сергій Притула надіслав книгу з історії України Ілону Маску, бо та книга схожа на міт з історії України, ніж на її реальну історію.

Зокрема, на це звернув увагу на своїй сторінці у фейсбуці блогер Остап Українець.

12 жовтня волонтер і шоумен Сергій Притула надіслав Ілону Маску підручник з історії України після його скандальних твітів про Україну. Він придбав для мільярдера книгу «Історія Держави Української» Романа Піняжка англійською мовою.

Ця книга доступна у вільному доступі на сайті двома мовами – англійською та українською. У мережі називають книгу «недосконалою, поверхневою, шароварною», а автора – псевдоісториком.

Остап Українець вважає, що міти корисні та потрібні в ситуації, «коли ваш голос в принципі заглушений, тому масштаб власної історії зворотно пропорційний можливості її розповісти».

У ситуації, яка є зараз з Україною, «варто розповідати правдиву історію нашої країни, бо міти просто людина з базовим розумінням історії Європи – рознесе це з першого погляду».

«Книжка, яку Притула вислав Ілону Маску – це сумний наслідок і загального рівня історичних знань, і процесу популяризації, коли навіть люди, що знали нормальну історію, казали «та нашо здалася популяризація історії, якщо міти прикольніше виглядають і краще працюють як короткотерміновий мотиватор?» – написав Остап у своєму дописі.

Проте, він зазначив, що це не має впливати на репутацію фонду Притули чи демотивувати людей донатити на армію зокрема через них.

Відгук на такий пост знайшовся і серед читачів: «Чесно думала, що він відправить The Gates of Europe, а так це дійсно сором», «Ну відправив Притула книгу історії України Маску ну і відправив. Сумніваююсь, що Маска вона дуже зацікавить в нього своє життя. Ну і Притула щасливий, самому Маску пояснює, що таке Україна. От і все», «То треба було порадити до, а не після. Притула ж писав, що збираємо на підручник».

Блогер радить звернути увагу на книгу Сергія Плахія «The Gates of Europe: A History of Ukraine».

Фото: Відкриті джерела