Система вже запрацювала у торговому комплексі Lavina Mall.

У столиці великі торговельні центри почали під’єднувати свої камери спостереження до загальної поліцейської системи відеонагляду. Про це вчора, 7 липня, повідомила поліція Києва на своїй сторінці в Facebook.

Антон Геращенко: Інтеграція приватних відеокамер спостереження до системи «Безпечне місто» зробить країну…

Опубліковано Поліція Києва Вівторок, 7 липня 2020 р.

Поліція переконує, що камери спостереження дозволять швидше виявляти злодіїв і, зрештою, ловити “на гарячому” з краденим. Також камери фіксуватимуть всі пересування на автостоянках.

Якщо поступить сигнал на лінію «102», поліції не потрібно буде витрачати час, аби взяти записи з камер відеоспостереження. Інформація автоматично надходитиме на головний пульт ГУНП м. Києва, і правоохоронці матимуть змогу одразу передивитися записи. Окрім цього, завдяки записам міських камер правоохоронці швидше розшукують автомобілі, зниклих людей та злочинців, — зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Також Геращенко зазначив, що наразі Міністерством внутрішніх справ розробляється проект закону під умовною назвою «Про безпечну Україну», яким пропонується встановити відповідальність за незаконне використання інформації, зібраної з відеокамер спостереження в громадських закладах. Такі дані повинні використовуватися лише правоохоронними органами в безпекових цілях.

До слова, директор торгівельного центру Lavina Mall Дмитро Лашин зауважив, що після підключення відеокамер до міської системи адміністрація закладу відразу побачила позитивний результат і тому було прийнято рішення інтегрувати найближчим часом камери з інших ТРЦ в систему «Безпечного міста».

Фото: unsplash