Активісти вимагають покарати живодерів та притягнути до відповідальності суддю, яка визнала догхантера Олексія Святогора виправданим.

Про це повідомили в програмі «Київ. Newsroom» на телеканалі «Київ».

Сьогодні, 15 березня, до будівлі Вищої ради правосуддя прийшли активісти з вимогою покарати живодерів та притягнути до відповідальності суддю, яка визнала догхантера Олексія Святогора виправданим.

Акція триває під гаслом «Суддю-покровителя живодерів – до відповідальності». Йдеться про Оксану Голуб, суддю Шевченківського райсуду, яка виправдала Святогора.

Активісти зібралися біля Вищої ради правосуддя, щоб звільнити пані Оксану Голуб.

«Ніхто не оскаржував, що він (Олексій Святогор – ред.) винен. Навіть він сам не оскаржував цього. Він казав, що справді займається живодерством. Прокуратура подала матеріали до суду, щоб вирішити якою мірою Святогор винен, тобто на який строк його ув’язнювати. А суд сказав, що він не винен взагалі. Ми просимо, щоб Вища рада правосуддя встановила, чому суддя винесла таке рішення», – розповів Володимир, один із активістів.

Деякі з мітингарів наголошують, що суддя Оксана Голуб відома й у інших «замовних справах».

Нагадаємо, Олексій Святогор неодноразово публічно заявляв у своїх численних інтерв’ющо він вбив не одну сотню бродячих тварин. Він аргументував свої дії тим, що так він «очищає вулиці столиці від небезпечних бродячих собак».

18 січня 2021 року Шевченківський районний суд Києва не знайшов складу злочину у діях догхантера Олексія Святогора.  Тоді чоловіка виправдали, адже висловлювання Святогора в ЗМІ не є доказами для його обвинувального вироку.

У суді підкреслили, що Олексію Святогору не пред’являлося обвинувачення як у вбивстві тварин, так і в жорстокому поводженні з ними. Щодо чоловіка велося слідство за ч. 2 ст. 300 Кримінального Кодексу України – «виготовлення відеопродукції, що пропагує культ насильства і жорстокості з метою її розповсюдження». Відтак, усі висловлювання Святогора не є доказом для обвинувального вироку, оскільки сам Олексій Святогор безпосередньо не фіксував на аудіо, фото чи відео свої висловлювання, не монтував їх і не розповсюджував.

До слова, у коментарі телеканалу «Київ» Олексій Святогор запевнив, що ніколи не вбивав тварин.

Фото: скріншот