Сума порушень, про які йде мова — 2,4 мільйона гривень, справу буде розглядати ОАСК.

До суду надійшов позов судді КСУ Олександра Касмініна, яким він просить скасувати рішення Національного агентства з питань запобігання корупції про затвердження висновку про виявлення ознак правопорушення за результатами перевірки його декларації за 2020 рік. Про це інформує прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

«Суд просять визнати протиправним та скасувати рішення НАЗК про затвердження висновку про виявлення ознак корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення, складеного за результатами проведення повної перевірки декларації Олександра Касмініна за 2020 рік. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва», — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що позивач просить ОАСК визнати протиправною та скасувати довідку про результати проведення повної перевірки декларації за 2020 рік поданої Касмініним.

Також позивач просить зобов’язати НАЗК відкликати з НАБУ висновок Нацагенства та матеріали повної перевірки його декларації.

Наразі ОАСК вирішує питання щодо відкриття провадження за цим позовом.

Нагадаємо: в четвер, 9 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що виявило ознаки кримінального правопорушення у деклараціях судді КСУ Олександра Касмініна на 2,4 мільйона гривень. В НАЗК вказували, що Касмінін не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2.

Зауважимо, в березні цього року президент Зеленський скасував укази про призначення суддями КСУ Тупицького та Касмініна. Однак пізніше стало відомо, що вони і надалі беруть участь в засіданнях, тільки дистанційно.

Фото: ЛБ