Виконання рішення буде контролювати Офіс генпрокурорки.

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав укласти охоронний договір та привести до належного стану пам’ятку національного значення – будинок авіаконструктора І. Сікорського по вул. Ярославів Вал у Києві. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

Таким чином ОАСК задовольнив позов Офісу. Консерваційні та реставраційні роботи на об’єкті мають провести Міністерство оборони України та ДП «Готель «Козацький», на балансі яких перебуває будинок.

«Прокурори встановили, що балансоутримувач будинку ДП «Готель «Козацький» та орган управління Міністерство оборони України уже більше 20 років не вживають заходів щодо збереження ввіреного їм державного майна на виконання вимог пам’яткоохоронного законодавства. Сьогодні об’єкт перебуває у занедбаному стані, без захисту та укладеного охоронного договору, під загрозою остаточного руйнування та знищення» — йдеться у повідомленні.

В Офісі прокурора зазначають, що будуть контролювати виконання рішення суду.

Як ми повідомляли, лише у травні в будинку Сікорського сталася чергова пожежа. Також, відновити садибу Сікорського на Ярославовому Валу 15-А, за свій кошт пропонують посольство США у Києві (більшу частину життя авіаконструктор провів в Америці) та бізнесмен Ярославський. 

Фото: Фейсбук