Свого часу будівлю внесли як заставу за кредит на будівництво нових ЖК.

Печерський райсуд столиці зняв арешт з головного офісу банку «Аркада» в Києві по вулиці Ольгинській, 3-А та земельної ділянки під ним. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду від 1 лютого.

Офіс банку має площу у 14,1 тис квадратних метрів, земельна ділянка під ним — 0,53 га.

Арешт на цю нерухомість було накладено ухвалою суду від 19 серпня 2020 року за клопотанням Фонду гарантування вкладів в рамках забезпечення позову ФГВО до ТОВ «Будеволюція», Олега Неліна, Тараса Бурдейного щодо оскарження вчинених ними угод, які призвели до виведення з власності «Аркади» його головного офісу.

В січні цього року Печерський райсуд також відмовився задовольнити клопотання ліквідатора банку до Олега Неліна й накладення арешту на головний офіс «Аркади» й земельну ділянку під ним. У цьому позові ФГВФО просить суд застосувати наслідки нікчемності правочину шляхом скасування реєстрації права власності та припинення визнання права власності на нерухоме майно.

У 2019 році банк «Аркада» надав цю нерухомість в якості застави за кредитом, що залучила компанія-забудовник, пов’язана з банком. На момент укладення кредитного договору оціночна вартість будівлі становила понад 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку). Кредитор через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником переоформив на себе право власності на цю будівлю.

Як відзначав Нацбанк, в зв’язку з цим банк «Аркада» відбив списання з балансу зазначеного об’єкта нерухомості, і капітал банку впав нижче нормативного рівня і став негативним.

Нагадаємо: банк «Аркада» влітку минулого року було визнано неплатоспроможним, а «Київміськбуд» досі проводить аудит недобудов установи. Суд після цього арештував президента «Аркади» Паливоду.

Фото: Фейсбук