Справа стосується оборудки 2007 року в бутність Януковича прем'єр-міністром.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід екс-президентові Віктору Януковичу у справі про Межигір’я. Про це стало відомо за результатами судового засідання.

Рішенням від 7 жовтня Віктора Януковича арештували.

«Обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання і не пізніше ніж за 48 годин після доставки розглянути за його (Януковича, – ред.) участю питання про застосування обраного запобіжного заходу», – оголосила суддя.

У серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо колишнього президента-втікача Віктора Януковича та його сина. Вони підозрюються у незаконному оберненні комплексу споруд на території Вишгородського району на свою користь. Збитки, завдані державі, перевищують 500 млн грн.

Раніше Вищий антикорупційний суд кілька разів викликав колишнього президента України Віктора Януковича через справу щодо заволодіння резиденцією.

Справа про Межигір’я стосується оборудки 2007 року, коли Віктор Янукович, який на той час очолював Кабінет Міністрів, передав резиденцію до статутного фонду держкомпанії «Надра України», після чого вона уклала договір міни з фірмою «Медінвесттрейд». Обмін полягав в тому, що держава віддає приватній фірмі “Межигір’я”, а натомість отримує дві нежитлові будівлі в Києві за адресою Паркова алея, 3 і Паркова алея, 5-7.

Через два місяці — в листопаді 2007 року — компанія «Медінвесттрейд» продала Межигір’я фірмі «Танталіт».

Резиденція Межигір’я була домом для Януковича до його втечі з України.

Фото: Фейсбук