Адвокати екс-президента «Укрбуду» просили змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

Максим Микитась залишається у СІЗО. У середу Вищий антикорупційний суд відмовив адвокатам екс-президента компанії «Укрбуд» у зміні запобіжного заходу. Про це повідомляє Центр протидії корупції в своєму Telegram-каналі.

Адвокати затриманого просили відпустити його під цілодобовий домашній арешт, вказавши декілька причин. Серед них — поганий стан здоров’я матері екс-депутата та відсутність ризику тиску на свідків з його боку. Також вони вважають необгрунтованою підозру у скоєнні злочину.

Натомість прокурори на засіданні заявили, що Микитась і справді не може тиснути на свідків, але саме тому, що сидить у СІЗО. Про проблеми зі здоров’ям у матері затриманого захист заявляє вперше — кажуть у прокуратурі.

Рішення про відхилення клопотання адвокатів Микитася ухвалив суддя Тимур Хамзін.

Від жовтня 2019 року Микитась перебуває під арештом у СІЗО із правом внесення застави у 100 мільйонів гривень; його підозрюють  у незаконному привласненні понад 81 мільйона гривень під час процудури обміну квартир для службовців Нацгвардії.

В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва, біля станції метро “Червоний хутір”.

4 жовтня 2019 року Вищий антикорсуд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду арештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень. 25 жотвня 2019 року за Микитася внесли заставу. 20 січня 2020 року Микитася зняли з рейсу при спробі вильоту з України. У травні судді призначили Микитасю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень.