Керівництво заводу тривалий час вимагало скасувати злиття з «Дарницею».

Апеляційний суд Києва визнав незаконним продаж акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу компанії «Дарниця». Про це повідомляє Facebook-спільнота «Ліга антитрасту».

Рішення увахлили ще 25 серпня у відповідь на апеляційну скаргу керівництва БХФЗ; зустрічний позов «Дарниці» суд відхилив. Таким чином, судді визнали недійсними результати торгів при приватизації заводу. Відзначимо, що у 2015 році «Дарниця» заплатила за ці акції більше 171 мільйона гривень.

💊 Апеляційний суд визнав незаконним продаж акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу компанії Дарниця.👨‍⚖️ 25…

Опубліковано Ліга антитрасту Понеділок, 7 вересня 2020 р.

Суд вважає, що торги відбулися з порушенням порядку публікації інформації про конкурс, а висновок про вартість пакету робила некомпетентна особа. Компанія «Дарниця» може оскаржити рішення апеляційного суду у Верховному суді.

Зауважимо, що 29,95% акцій Борщагівського заводу, які «Дарниця» викупила в 2015 році, до того належали Київраді. Представники БХФЗ кажуть, що після злиття новий «партнер» одразу ж почав агресивну скупку акцій заводу у міноритаріїв, плануючи таким чином поглинути конкурента. Невідомі особи довгий час залякували акціонерів заводу, вимагаючи продати свої акції, потім з обшуками прийшла столична прокуратура. Керівництво заводу вважає, що до цього був причетний Загорій.

Перед тим «Дарниця» двічі отримувала дозвіл Антимонопольного комітету України на отримання контрольного пакета акцій БХФЗ. Попри це, компанія змогли збільшити свій пакет в капіталі заводу-конкурента лише до 30%.

Гліб та Володимир Загорії

Відзначимо, що родина Загоріїв ще на початку 90-их отримала контроль над тодішнім Київським виробничим хіміко-фармацевтичним об’єднанням «Дарниця». Гендиректором підприємства тривалий час був Володимир Загорій, батько Гліба Загорія. У 2009 році він передав бізнес сину, а сам нині займає посаду голови наглядової ради «Дарниці».

Фото: фейсбук, тсн