Дозвіл на оренду землі було видано з порушенням процедури.

Господарський суд Києва визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки у Протасовому Яру між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона груп». Про це у Facebook повідомляє ГО «Захистимо Протасів яр» з посиланням на рішення суду.

Мова про ділянку по вулиці Миколи Амосова, на якій «Дайтона груп» планує будівництво ЖК «Турбійон». Ще у 2012 році рішенням тодішнього міського голови Черновецького цю землю отримало ТОВ «Бора», від якого пізніше ця земля перейшла до «Дайтони», яку столичні землезахисники пов’язують із бізнес-партнером олігарха Коломойського Генадієм Корбаном.

У дописі ГО йдеться про те, що суд визнав договір оренди ділянки від 17.01.2012 року, підписаний колишнім міським головою Леонідом Черновецьким з ТОВ «Бора», нікчемним правочином, який не має жодних правових наслідків і не надає майнових прав на об’єкт оренди. Відтак, представники «Бора» не мали права передавати ділянку в оренду третім особам (тобто, «Дайтоні»).

«Цей договір оренди укладено без дотримання процедури ухвалення рішення про розпорядження комунальною власністю відповідним органом місцевого самоврядування, за відсутності відповідного рішення Київської міської ради та з порушеннями вимог ЗУ «Про оренду землі», Земельного кодексу України. Тобто Суд повністю підтримав правову позицію, на якій юристи ГО «Захистимо Протасів Яр» наполягали від початку захисту Протасового Яру в 2019-му році» — йдеться у повідомленні.

Даних про подачу апеляційних скарг на це рішення Господарського суду наразі немає.

Як ми повідомляли, «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна, але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК заборонив «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Тим часом, у Кличка обіцяють містянам більше 100 гектарів зелених зон у відповідь на критику останньої Київради.

Фото: Фейсбук