Бізнесмена підозрюють в розтраті і легалізації 2,5 мільярдів гривень з його банку.

Господарський суд Києва в рамках справи про банкрутство «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» визнав вимоги низки кредиторів, у тому числі вимоги НБУ на 4,15 мільярда гривень. Про це повідомляє Finbalance.

За даними видання, вказана сума забезпечена заставою майна боржника. Згідно з судовими матеріалами, завод був майновим поручителем банку «Фінанси та кредит» (належав Жеваго) перед Нацбанком по кредитам рефінансування.

1 грудня 2020 року суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу заводу на рішення, яким було задоволено позов НБУ про стягнення з підприємства нерухомості. Йдеться про нежитлові будівлі загальною площею 43 440,9 квадратних метрів і рухоме майно, що є власністю заводу

Всього НБУ подав 20 позовів про стягнення заборгованості з майнових та фінансових поручителів за зобов’язаннями банку «Фінанси і кредит» перед регулятором. За 10 позовами рішення було прийнято на користь НБУ. Загальна вартість стягнутого майна 423,8 млн грн.

У грудні Офіс генпрокурора повідомив, що в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів передано арештовані корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості у провадженні щодо розтрати грошових коштів банку «Фінанси та кредит» на суму понад 2,5 млрд грн.

До переданих активів увійшли оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу загальною площею понад 22 тис м кв.

За словами генпрокурора Ірини Венедіктової, це майно належало кінцевому бенефіціарному власнику банку «Фінанси та кредит» (тобто Костянтину Жеваго). У 2019 році його оголосили в розшук по Україні.

Нагадаємо: Костянтин Жеваго був депутатом Верховної Ради 3-8 скликань, зокрема від «Блоку Юлії Тимошенко» (у 5-6 скликаннях) і як самовисуванець. За оцінками Forbes, статки Жеваго становлять приблизно 1 млрд доларів.

Сьогодні ми писали про те, що власник мережі «Фуршет» отримав землю біля Десенки на півмільярда гривень.

Фото: фейсбук