24 вересня Госпсуд Донецької області визнав банкрутом АТ “К.Енерго”, яке до серпня 2019-го називалося АТ “Київенерго”, та відкрив ліквідаційну процедуру.

Про це пише finbalance.

12 серпня суд включив у реєстр вимог кредиторів у т.ч. вимоги “Київгазу” (286,7 млн грн), “Нафтогазу” (162,4 млн грн), “Укртрансгазу” (674,8 млн грн), “Київводоканалу” (73 млн грн), ТОВ “Техпремпоставка” (1,1 млрд грн) тощо.

Ініціатор процедури банкрутства АТ “К.Енерго” – ПрАТ “Науково-виробнича компанія “Гірничі машини” (у держреєстрі кінцевим бенефіціаром значиться Вікторія Дзюба; як повідомлялося, у компанії можуть бути “партнерські” зв’язки з “Гірничими машинами”/Corum Group Р. Ахметова).

У серпні 2018 року “Київенерго” передало в управління для комунального підприємства “Київтеплоенерго” київські ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 (забезпечують теплоенергією близько 60% киян). Перед цим для “Київтеплоенерго” передали також тепломережі, котельні і районні теплостанції. Це було пов`язано із закінченням терміну дії договору між “Київенерго” та КМДА на управління енергооб`єктами комунальної власності.

У жовтні 2018 року “Київтеплоенерго”, “Нафтогаз” і “Київенерго” підписали мирову угоду, за якою Київтеплоенерго” визнало себе правонаступником за борговими зобов`язаннями “Київенерго” перед “Нафтогазом” у розмірі майже 2,4 млрд грн.

У грудні 2018 року Кабмін погодив реструктуризацію боргу “Київтеплоенерго” перед “Нафтогазом”.

ОНОВЛЕНО

В групі ДТЕК після публікації надали офіційну позицію Corum Group, в якій запевнили про відсутність зв’язків з НВК «Гірничі машини»: «НВК «Гірничі машини» не має відношення до Corum Group. Інформація, що офіційно розміщена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, підтверджує відсутність юридичного зв’язку між ПрАТ «НВК «Гірничі машини» та Corum Group», – зазначили в групі компаній.   

Фото: піксабей