ДБР та ОГП відмовили у арешті активів.

Суд не задовольнив клопотання Державного Бюро Розслідувань та Офісу Генпрокурора про арешт активів групи компаній VS Energy. Прокурор посилався на публікації в Інтернеті, тому суд визначив відсутність належних доказів для підтвердження заявленого клопотання; відповідне рішення Київського апеляційного суду було опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

КАС виніс ухвалу 11 травня 2022 року за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора другого відділу процесуального керівництва Першого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора Туліна Романа Андрійовича на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 19 квітня 2022 року, якою також було відмовлено у клопотанні про арешт активів групи компаній VS Energy.

Суд постановив, що прокурор не надав належних доказів для підтвердження заявленого клопотання, побудувавши звинувачення на публікаціях з мережі Інтернет.

Натомість, представником групи компаній VS Energy було надано суду належні докази безпідставності звинувачень та відповідного клопотання прокурора.

Нагадаємо, ДБР під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора проводила досудове розслідування щодо структури власності компаній VS Energy на підставі публікацій у ЗМІ про нібито причетність росіян до групи компаній VS Energy.

При цьому, у матеріалах суду вказано, що VSEnergy нібито пов’язане з російською злочинною організацією “Лужники”. На її чолі, за даними слідства, стоять колишній президент ФК “ЦСКА” Євгеній Гінер, заступник голови Держдуми рф Олександр Бабаков та Михайло Воєводін, який, згідно з інформацією з Інтерполу, має статус так званого “злодія в законі” та відомий під кличкою Міша Лужнецький.

Відомо також, що Бабаков, Гінер та Воєводін контролюють не лише п’ять обласних енергорозподільчих підприємств (“Херсонобленерго”, “Кіровоградобленерго”, “Житомиробленерго”, “Рівнеобленерго”, “Чернівціобленерго”), але й запорізьке підприємство “Дніпроспецсталь” та велику мережу готелів Premier Hotels & Resorts, серед яких п’ятизіркові “Прем’єр-палац” у Києві та “Прем’єр-готель” в Одесі, “Перший інвестиційний банк”.

Фото: Фейсбук