Тепер тут триває будівництво ЖК «Рибальський».

Господарський суд Києва відмовився визнати недійсним договір про будівництво на вул. Електриків, 25-Ж, що був укладений у листопаді 2020 року між Головним управлінням Національної поліції в Києві і ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд». Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 29 червня.

Позов подало ТОВ «Ягуар», а свої вимоги обґрунтувало тим, що вказаний договір укладений від імені ГУ Національної поліції України заступником Голови Нацполіції України Андрієм Крищенком за відсутності належних повноважень.

Також фірма послалася на те, що договір укладено в порушення встановленої законом «Про публічні закупівлі» обов’язкової процедури закупівлі та конкурсних торгів. У травні 2020 року «Ягуар» звертався до ГУ НП у м. Києві з проханням залучити його до будівництва об’єкту на вул. Електриків, 25-Ж та надати інформацію щодо умов участі у відповідних процедурах відбору.

Також, на думку «Ягуара», договір укладено без обов’язкового застосування норм постанови Кабміну №296 від 11.04.2012, за якою держпідприємства і установи, у статуті яких частка держави перевищує 50%, мають погоджувати укладення договорів про спільну діяльність в Кабміні.

В підсумку суд не побачив підстав для задоволення вимог «Ягуара». Суд навів положення укладеного між управлінням поліції і «Ріверсайд Девелопмент Лтд» договору, де вказано, що фінансування забудови в повному обсязі здійснює компанія і дійшов висновку, що умовами договору не передбачено публічних закупівель і залучення бюджетних коштів, а отже дія закону «Про публічні закупівлі» на дані правовідносини не розповсюджується.

Також, як зазначив суд, договір не підпадає під регулювання постанови Кабміну №296, оскільки не є договором про спільну діяльність.

Крім того, суд вказав, що ТОВ «Ягуар» пропонувало поліції 10% від збудованих площ, а саме: 500 кв м – житлові приміщення та 300 кв м – нежитлові. Водночас, за умовами договору з «Ріверсайд Девелопмент Лтд» управління отримує у власність в будинку 12 паркомісць, 10%, але не менше 528,26 кв м житлових площ, та 10,8%, але не менше 369,28 кв м комерційних площ.

Видання нагадує, що у липні 2019 року КМДА змінила цільове призначення ділянки площею 0,47 га на вул. Електриків, 25-Ж, яка перебуває у постійному користуванні Головного управління Нацполіції у м. Києві за рішенням Київради 2012 року. Замість «експлуатації елінгу мотокатерів» цільове призначення землі стало – для будівництва і обслуговування житлових будинків.

На цій ділянці розташовуються адміністративна будівля, елінг для зберігання службових катерів і гаражі, що належать на праві власності управлінню поліції.

Як повідомляють «Наші Гроші», там будується одна із черг ЖК «Рибальський», девелоперами будівництва якого є SAGA Development і Perfect Group. Власником SAGA Development є Андрій Вавриш, екс-заступник директора Департаменту містобудування КМДА у 2010-2015 рр. Perfect Group пов’язують із екс-чиновником Міноборони та Мінрегіону Дмитром Ісаєнком, який наразі є народним депутатом від ОПЗЖ.

Видання повідомляє, що за даними Youcontrol, Андрій Вавриш до березня 2021 року був кінцевим бенефіціарним власником «Ріверсайд Девелопмент Лтд». Нинішніми власниками фірми є Лариса Бурченко (50%), Вікторія Рог (25,5%) і Юрій Бродський (24,5%), син екс-голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайла Бродського.

Також «Наші Гроші» нагадують, що будівництво ЖК «Рибальський» на півострові Рибальський стало можливим завдяки затвердженому Київрадою у вересні 2016 року Детальному плану території (ДПТ), який був розроблений на основі договору, який підписали Вавриш, який на той момент ще працював у КМДА, і пов’язані з ним особи.

Нагадаємо, що на іншому будівництві ЖК Вавриша в Києві існує загроза знесення 140-річної садиби, тривають суди.

Фото: Фейсбук, ЛУН