Їх відчужили у міністерства ще у 2006 році.

Господарський суд Києва відмовився визнати недійсними рішення про продаж земельних ділянок по вулиці Рибальській, 24/16 у Печерському районі столиці. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 28 січня.

Відповідний позов до суду подавало Міністерство оборони України та Київське квартирно-експлуатаційне управління. Йдеться про ділянки загальною площею 2,18 га, які ще у 2006 році за рішеннями Київради спочатку були передані в оренду, а потім продані ТОВ «ЛВ-Холдинг». Крім того, у грудні 2006-го Київрада змінила цільове призначення землі на «будівництво офісно-житлового комплексу».

У подальшому ділянка неодноразово перепродавалася. Останній раз — у 2011 році на користь ТОВ «ЖК «Імперіал».

Міноборони заявило, що ця земля належить відомству рішенням Київради 1951 року і входить в межі 3,31 га військового містечка № 11. Ділянка начебто може перебувати виключно у власності держави, і відчужувати її можна тільки за згоди Кабміну. За даними слідчих, станом на 2017 рік ділянка на Рибальській, 24/16 використовувалася як автостоянка.

Натомість суд розглянув визнав позов необґрунтованим, оскільки вказана ділянка, на думку суддів, не набувала статусу земель оборони. Серез причин цього вказано те, що військові начебто не оформляли відповідних документів на землю, а КМДА у 1995 році начебто визнала, що ділянка не використовувалась за цільовим призначенням і передала її до земель запасу.

Справа розглядається судами з 2018 року; у 2019 році суд першої інстанції вже відмовляв у задоволенні позову Міноборони. Апеляція залишила його без змін, однак, Верховний Суд відправив справу на новий розгляд. Відомо, що у 2016 році столична прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами незаконного відчуження «ЛВ-Холдингу» цієї землі, що розташована в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення «Башта №5 Київської фортеці». Також розслідується розтрата коштів «Асвіо Банк» службовими особами цього банку у змові з ТОВ «ЖК «Імперіал».

Власником ТОВ «ЖК «Імперіал» є ТОВ «Фортакс Девелопмент Груп» і Андрій Гнатюк. Власником «Фортакс Девелопмент Груп» є лондонська компанія «Джіппі Девелоперс Лтд» (GPP Developers Ltd) і Андрій Гнатюк. GPP Developers Ltd була пов’язана із братами Супруненками.

Олександр Супруненко – колишній депутат Київради, колишній народний депутат. Його брат В’ячеслав Супруненко – колишній депутат Київради від Блоку Леоніда Черновецького. Був одружений на дочці Черновецького.

Як ми повідомляли, Київміськбуд прийняв на баланс ще один ЖК Укрбуду, але інший може втратити.

Фото: Гугл Карти