Прокуратура подала апеляцію.

Господарський суд Києва відмовився визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 0,69 га на вулиці Євгена Сверстюка, 54 (Дніпровський районі). Нині тут будується 24-поверховий ЖК «Rusaniv Residence», повідомляють «Наші Гроші».

Позов дло суду подавала Київська місцева прокуратура № 4 з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Київради від 06.06.2018 в частині передачі ТОВ «Русанівка Інвест» вказаної ділянки для будівництва житлового комплексу. Також вимагалося визнати недійсним договір оренди, укладений сторонами 11.07.2018.

Прокурор, зокрема, посилався на те, що підставою передачі ТОВ «Русанівка Інвест» цієї ділянки без конкурсу стало придбання фірмою у 2017 році гаража площею 25 кв м, який, однак, розташовувався на сусідній ділянці – на Сверстюка, 52. При цьому розмір ділянки  значно перевищує площу гаража, і земля частково потрапляє до прибережно-захисної смуги Русанівського каналу, яка є природоохоронною територією.

Але 1 лютого суд у задоволенні позову прокурору відмовив: судді встановили, що на сьогодні гараж не існує. При цьому вказали, що прокурор начебто не надав належних та допустимих доказів того, що вказаний гараж не був розташований на спірній ділянці станом на дату прийняття рішення Київради та укладення договору оренди. Щодо неправомірності надання у користування фірмі ділянки площею більшою, ніж гараж площею 25 кв м, суд вказав, що прокурор не навів законодавчих норм, які б обмежували таке право.

Також, за рішенням суддів, зона забудови до меж природоохоронної території не потрапляє.

Видання зазначає, що при розгляді справи госпсуд послався на рішення Окружного адмінсуду Києва, які не потребували доказів у межах розгляду справи. Зокрема, на визнану ОАСКом законність видачі дозволу на виконання будівельних робіт на Сверстюка, 54. Це рішення ОАСКу забудовнику начебто допомогла отримати пов’язана громадська організація – «Європейський закон і порядок».

Нині прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Госпсуду.

На вулиці Євгена Сверстюка, 54 девелопери Perfect Group та Citex Development будують ЖК «Rusaniv Residence». Власниками ТОВ «Русанівка Інвест» є Катерина Коберник і Василь Шомонка, який також є співзасновником ТОВ «Спецбудінвест-17», що входить до групи компаній Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

Як ми повідомляли, РНБО ввела санкції проти компанії дружини голови «Київміськбуду» Кушніра.

Фото: ЛУН, Наші Гроші