Головне управління розвідки Міністерства оборони просило відпустити його на фронт боронити Україну.

Відповідне рішення суду було озвучене на засіданні 21 червня.

Відомо, що за тиждень до суду, 13 червня, начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка.

“Семенченко має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував та безпосередньо організовував оборону населених пунктів та територій”, тож “зараз його організаторські здібності принесуть користь країні та обороні“, – зазначили у листах.

Буданов зауважив, що сам Семенченко неодноразово заявляв про бажання взяти участь в обороні держави, а верховний головнокомандувач Володимир Зеленський “допускав залучення до оборони держави досвідчених бійців, які перебувають під вартою чи відбувають покарання“.

Голова ГУР також вказав, що Семенченко звинувачується у злочинах, які не пов’язані із загрозою життю та здоров’ю громадян, а його провину не доведено. Крім того, більшість обвинувачених у цій справі виконують обов’язок по обороні України зі зброєю в руках.

Головне управління розвідки Міноборони ініціювало розгляд питання про зміну запобіжного заходу та включення Семенченка до складу підрозділів ЗСУ з метою оборони держав, бо вважає, що користь від Семенченка в ЗСУ превалює над ризиками уникнення ним відповідальності.

Київський апеляційний суд ухвалив задовольнити частково апеляційну скаргу захисника Семенченка і звільнити його під цілодобовий домашній арешт. На нього поклали обов’язки прибувати на вимогу суд й утриматися від спілкування зі свідками.

Повне рішення суду буде оприлюднено 23 червня. Термін дії ухвали – 60 днів, до 19 серпня 2022 року.

Нагадаємо, 26 березня 2021 року суд арештував Семена Семенченка. 14 липня йому змінили запобіжний захід і замість арешту обрали цілодобовий домашній арешт, але вже 26 липня знову відправили під варту.

Фото: Фейсбук