Продаж відбувся ще у 2009 році.

Суд стягнув з приватної компанії «АК-Транс» заборгованість у розмірі 41,89 млн грн та 1,63 млн грн пені на користь Київради за купівлю ділянки на вулиці Оранжерейній, 1 у Києві (Шевченківський район). Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на постанову Північного апеляційного госпсуду від 18 лютого.

Мова про ділянку площею 2,5 га, рішення про продаж якої ухвалили ще у 2008 році; вартість склала 50,39 млн грн. Передавалася земля для будівництва, реконструкції, розширення, капітального ремонту існуючих нежитлових будівель під виробничі та адміністративно-побутові приміщення.

Відповідний договір сторони підписали у 2009 році, але компанія мала виплатити всю суму протягом трьох років — до 2012-го. Суд встановив, що «АК-Транс» сплатив за ділянку загалом лише 8,49 млн грн, і ще у 2013 році заступник прокурора Києва звернувся до суду з позовом про стягнення з компанії заборгованості. Суд першої інстанції у 2015 році стягнув з «АК-Транс» борг і пеню, однак, Верховний Суд у 2019 році відправив справу на новий розгляд в апеляцію.

Верховний Суд послався на доводи «АК-Транс», яке вказувало, що при попередньому розгляді суди не взяли до уваги той факт, що справу у суді першої інстанції розглядала колегія під головуванням судді Алли Пригунової, яка 18 травня 2015 року в засіданні проголосила вступну і резулятивну частину частину рішення, а повний текст виготовлено 25 травня, тобто після того, як суддю Пригунову було відсторонено від займаної посади на два місяці.

Північний апеляційний госпсуд при новому розгляді справи зазначив, що на момент розгляду справи суддя здійснювала повноваження та не була відсторонена від займаної посади. І рішення ВКСС про відсторонення не звільняло суддю Пригунову від обов’язку виготовити повний текст рішення.

Також ПАГС визнав наявність заборгованості за ділянку, відмовивши у задоволенні зустрічного позову компанії про визнання договору купівлі недійсним. Так, суд зазначив про наявність усіх погоджень проекту землеустрою про відведення ділянки, а також вказав, що «АК-Транс» було відомо про наявність інженерних мереж та споруд на ділянці, і відтак і наявність обмежень по ній.

Даних про оскарження постанови ПАГС у відкритих джерелах немає.

Як повідомляють «Наші Гроші», 91,4% акцій ПАТ «АК-Транс» володіє Віктор Постельніков, який також також є власником ПАТ «Автомобiльна група «Вiпос», ТОВ «Віпос Марін», ТОВ «Віпкар», дочірнє підприємство «Ауді Центр Віпос», ТОВ «Автохаус Віпос» та ін.

Тим часом, фонд держмайна досі не уклав охоронний договір на Гостиний двір.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти