У 2007 році Київрада визнала ділянку в Протасовому територією житлової громадської забудови.

Шостий апеляційний адміністративний Суд визнав нечинними зміни до Генплану, внесенні рішенням Київської міської ради 28.03.2002 № 370/1804 2007 року про переведення ділянки в Протасовому Яру з території зелених насаджень загального користування до території житлової і громадської забудови. Про це повідомляє спільнота «Захистимо Протасів Яр».

Активісти наголошують, що саме з цих змін до Генплану почались спроби забудувати одну з ділянок Протасового яру ТОВ «Дайтона Груп» (бенефіціаром якої за данними ЗМІ є Геннадій Корбан).

Активісти нагадують, що Київрада колегіальним рішенням 28.07.2020 р. визнала, що ці зміни до Генплану 2007 року, якими зелену зону в Протасовому Яру переведено під забудову не відповідали інтересам територіальної громади м. Києва, а рішення КМР було прийнято необгрунтовано.

«І скасувала ці зміни до Генплани, і до програми озеленення повернувши Протасів Яру категорію зеленої зони. Крім того Київрада визнала необхідним використати всі можливі засоби правового захисту для відновлення прав територіальної громади міста Києва, порушених під час прийняття рішень, укладання договорів (угод) щодо розпорядження земельними ділянками території Протасового яру» — йдеться в дописі.

Повідомляється, що 2 листопада колегія суддів Шостого апеляційного адмінсуду Києва під головуванням судді Черпіцької Людмили Тимофіївни повністю задовільнила апеляційну скаргу, і скасувала рішення Київради 2007 року.

Нагадаємо, раніше суд відхилив апеляцію ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона Груп» на відновлення договору суборенди на землю в Протасовому яру. Забудовника «Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Нагадаємо, на початку вересня в Київраді представили робочу групу зі створення ландшафтного заказника «Протасів Яр».

Фото: Фейсбук