Під час голосування в місті було грубо порушено таємницю волевиявлення.

Київський окружний адміністративний суд зобов’язав Броварську міську ТВК повторно провести місцеві вибори голови і депутатів Броварської ОТГ. Про це повідомляє сайт партії «Голос».

В політсилі кажуть, що суд таким чином задовольнив позов її кандидата на посаду Броварського міського голови Андрія Саука. Підставою для позову стали порушення, які зафіксували кандидати та спостерігачі «Голосу». Зокрема, мова про порушення таємниці голосування, коли за бюлетенями і талонами можна було співставляти номери та визначити, за кого віддав голос той чи інший виборець.

«Це перша інстанція і, звичайно, маємо дочекатися результатів апеляції. Втім, це пряме порушення виборчого законодавства. Тож ми сподіваємося, що закон буде дотриманий», – заявив голова київської обласної організації партії «Голос» Ярослав Железняк.

Офіційна дата нових виборів поки не оголошена і визначиться згодом. Згідно з законодавством вибори мають відбутися не раніше середини січня 2021 року.

Зауважимо, що деякі ЗМІ пов’язують цей скандал з представником «Слуги народу» на виборах міського голови Броварів Дмитром Ратніковим; його вважають причетним до друку неправильних бюлетенів. Конкуренти звинуватили його у спробі фальсифікувати результати виборів.

ДОПОВНЕНО

Броварська територіальна виборча комісія оскаржуватиме рішення Київського окружного адміністративного суду, яким вибори міського голови та депутатів міської ради Броварської територіальної громади визнано такими, що не відбулися. Про це було заявлено під час засідання Броварської ТВК 9 листопада, повідомляє Громадянська мережа «Опора».

Утім наразі це рішення ще не набрало законної сили. Як інформує спостерігачка ОПОРИ, під час засідання 9 листопада Броварська ТВК повідомила, що оскаржуватиме рішення суду за позовом Андрія Саука в апеляційній інстанції. Пізно ввечері 6 листопада Броварська міська ТВК встановила результати виборів у громаді й оголосила повторне голосування на виборах міського голови, оскільки жоден із кандидатів не набрав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Та попередньо комісія розглянула скарги суб’єктів виборчого процесу, більшість із яких відхилила або залишила без розгляду через порушення строків оскарження. Наступного дня після встановлення результатів виборів один зі скаржників – кандидат на посаду міського голови від партії «Голос» Андрій Саук – звернувся до суду.

Раніше ми повідомляли про результати виборів в Бучі та Ірпені.

Фото: фейсбук