Висловлювання Святогора в ЗМІ не є доказами для його обвинувального вироку - кажуть у суді.

Шевченківський районний суд Києва прокоментував своє рішення щодо киянина Олексія Святогора, якого обвинувачували у заклику до вбивства безпритульних тварин. Догхарнета виправдали у понеділок, 18 січня, зазначається у повідомленні прес-служби суду.

Суд вирішив дати пояснення “у зв’язку з резонансом” щодо справи Святогора.

Жорстоке поводження з тваринами є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність за ст. 299 КК України, та ми не підтримуємо вчинення подібних дій будь-якою особою… Згідно європейських стандартів не може вважатися законним рішення ухвалене виключно на підставі суспільного інтересу та під тиском громадськості“, – зазначили у прес-службі.

У суді підкреслили, що Олексію святогору не пред’являлося обвинувачення як у вбивстві тварин, так і в жорстокому поводженні з ними. Щодо нього велося слідство за ч. 2 ст. 300 Кримінального Кодексу України – “виготовлення відеопродукції, що пропагує культ насильства і жорстокості з метою її розповсюдження”.

Відтак, в ході судового розгляду на основі наданих доказів судом встановлено, що Святогор О.А., беручи участь у радіоефірах та в студіях телеканалів – у всіх своїх публічних висловлюваннях пропагував фізичне знищення бездомних тварин“, – пояснуює суд.

Прес-служба інстанції додає, що самі по собі такі висловлювання не є доказом для обвинувального вироку, оскільки  сам Олексій Святогор безпосередньо не фіксував на аудіо, фото чи відео свої висловлювання, не монтував їх і не розповсюджував.

“Зазначене вказує на те, що дії Святогора О.А. не підпадають під склад інкримінованого йому кримінального правопорушення. А тому у зв’язку з недоведеністю в діях обвинуваченого складу кримінального правопорушення, суд виправдав Святогора О.А.”, – роз’яснює суд.

Додали також, що усі невдоволення громадян цим вироком розцінюються як неповага до суду, а правову оцінку судовому рішенню може надати лише суд вищої інстанції. Оскаржувати рішення можуть лише учасники судового процесу.

Зазначимо, Олексій Святогор неодноразово публічно заявляв у своїх численних інтерв’ющо він вбив не одну сотню бродячих тварин. Він аргументував свої дії тим, що так він “очищає вулиці столиці від небезпечних бродячих собак”.

Нагадаємо, вчора Олексій Святогор дав коментар телеканалу «Київ» щодо своєї справи.

Фото: Фейсбук