Інститут національної пам'яті підтримає в суді Київську міську раду, яка теж подає апеляцію.

Український інститут національної пам’яті подасть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування перейменування низки вулиць Києва, в тому числі – проспекту Степана Бандери. Про це повідомив голова Інститут Антон Дробович.

Так, Інститут підтримає Київську міську раду в суді, котра теж заявила про подання апеляції.

«Йдеться не лише про проспект Степана Бандери, а про цілу низку вулиць, які були перейменовані на честь абсолютно різних історичних постатей – від військових Армії УНР, як от Олексій Алмазов та Михайло Омелянович-Павленко, до письменника-шістдесятника Євгена Гуцала та відомого лікаря, педагога й гуманіста Януша Корчака, який загинув від рук нацистів. Усі перейменування без винятку потрапили під рішення суду», – сказав Антон Дробович.

Зазначимо, що юрист Сергій Рябенко, який є співавтором законів про декомунізацію, в інтерв’ю «Громадському радіо» сказав, що у рішення суду про скасування перейменування проспекту Бандери більше політики, ніж права.

«У цьому рішенні, фактично, немає жодного обґрунтування, на підставі якого суддя винесла таке рішення. Все обґрунтування зводиться до того, що, на думку судді, Київська міська рада і органи КМДА, які були відповідальні за підготовку проєкту рішення про перейменування, начебто недостатньо обґрунтували вибір нових назв», – сказав Сергій Рябенко.

Додав, що у будь-якому випадку існують всі підстави для того, щоб це рішення судді Маруліної оскаржувати в апеляційній інстанції.

«Зокрема, одним з таких процесуальних моментів є те, що вона не врахувала постанову Апеляційного суду Києва №6, який вже розглядав питання перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, і підтвердив своїм рішенням те, що процедура була дотримана, а перейменування — законним», — додав юрист.

Він нагадав, що суддя ОАСК Маруліна раніше виносила ще одне, не менш скандальне рішення, по справі, де політик Андрій Портнов оскаржував іншу постанову КМДА, яка стосувалася визначення переліку пам’ятних дат в Києві у 2020 році.

Нагадаємо, позов проти перейменування проспекту Московського іменем Степана Бандери подала громадська спілка “Громадський контроль і порядок”, директором якої є співвласник адвокатської фірми Дмитро Овсій.

Окружний адміністративний суд Києва не вперше привертає увагу своїми одіозними рішеннями. Так, у жовтні 2020 року він вирішив видалити з держреєстру директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, що назвали втручанням в роботу антикорупційного органу. Це сталося після того, як НАБУ оголосили підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

До Президента України Володимира Зеленського була подана петиція про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, яка 26 жовтня набрала 25 тисяч підписів. У відповідь Президент доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя.

Фото: Фейсбук