Забудовники намагалися довести, що земля передана заказнику була раніше виділена їм для забудови.

Через два місяці після створення заказника, фірма зареєструвала у приватного нотаріуса право на землю території в постійне користування. А потім подала в суд, спростовуючи рішення Київради про утворення “Троєщинських луків”, повідомляє КЕКЦ.

Заказник включає фрагмент лівобережної заплави річки Дніпро та фрагмент правобережної заплави пригирлової частини річки Десни в межах Деснянського району м. Києва. Його територія –   381, 8 га. Технічну документацію на створення заказника підготував Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

Господарський суд  міста Києва розглядав справу за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Україна” до Київської міської ради про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 28 липня 2020 року №95/9171 «Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Троєщинські луки”.

“Заказник захищав від забудови чи не єдину зелену зону в мікрорайоні Троєщина, де жителі мікрорайна могли відпочити, виїхати на шашлики, половити рибу. Крім цього заказник охороняв чи не єдину в місті велику популяцію орхідеї- дремлік болотної, занесеної до Червоної книги України”, – зауважують екологи.

13 липня Господарський суд  міста Києва прийняв рішення, яким  відмовив в позові забудовникам.

Фото: піксабей