Дану інформацію поширюють активісти.

Садибу Барбана на Обсерваторній, 6 в Києві, яку майже повністю знесли минулої п’ятниці, заарештовано рішенням Шевченківського райсуду Києва. Про це повідомляють дописувачі Facebook-спільноти «Врятуємо Обсерваторну, 6».

Забудовнику начебто заборонили проводити будівельні та демонтажні роботи на об’єкті на час досудового розслідування.

«Сьогодні вдень біля будівлі почала чергувати поліція. Чергування активістів також продовжується. Рішення суду відсутнє у відкритих джерелах, тому з повним його текстом поки ознайомитись не вдалося» — повідомили активісти.
КиївМедіа намагається отримати підтвердження від суду.

Також стало відомо, що Обсерваторну, 6 хоче забудувати компанія, пов’язана з екс-депутатом Київради Миколою Негричем. Його начебто бачили на одній з акцій проти забудови садиби. Власник компанії-забудовника є нібито бізнес-партнером Негрича. Про це повідомив у своєму Fаcebook екс-депутат Київської облради Олександр Аронець.

За його словами, ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень», яке веде роботи на Обсерваторній, має керівника – Баженова Євгена Олександровича. Він є також директором ТОВ «Прайм інвест девелопмент», співвласником якої є Негрич.

Негрич був висуванцем та депутатом Київради в 2014 та 2015-2020 роках.

«Сьогодні його вважають одним з найбільших забудовників Києва, за даними ЗМІ він і його тесть Михайло Голиця (екс-начальник Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА (1996-2010 р.р.), екс-директор «Київміськбуду» (2010-2012 р. р.), а також творець КП «Житлоінвестбуд-УКБ») є співвласниками будівельної компанії “Геос девелопмент», – повідомив Аронець.

Також Аронець додав, що Негрича нібито бачили на акції проти знесення садиби Барбана. Екс-депутат начебто одразу пішов геть, коли до нього підійшли активісти, щоб дізнатися, чи причетний від до запланованого будівництва.

Як ми писали, о 5 ранку 20 серпня будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття на вул. Обсерваторній 6, в Києві. Відомо, що роботи на садибі веде ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». Поліція відкрила провадження через самоправство забудовника. РНБО постановила садибу Барбана в Києві відновити.

Фото: Фейсбук