Україна запускає нову державну авіакомпанію. Вона матиме назву Ukrainian National Airlines, що в перекладі Українські національні аввіалінії, а якщо скорочено то ЮНА.

Про це повідомив президент України володимир Зеленський на форумі “Велике Будівництво: Авіація. Туризм”.

Літатимуть більше в межах України. А держава вже готова вкласти у неї 500 мільйонів гривень.

За його словами, ведуться перемовини із західними колегами щодо створення сучасного авіахабу в Україні “для модернізації пасажирських літаків у вантажні літаки”.

За його словами, держава готова інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів в авіабудівництві.

Він додав, що є підтвердження економічної доцільноті цього проєкту “від наших французьких консультантів (компанія Aerogestion – ред.)”.

“Запуск національного перевізника, нові сучасні аеропорти, трансформація аеропорту “Бориспіль” у найпотужніший східноєвропейський авіахаб, відродження українського авіабудування та посилення промислової співпраці у форматі Україна – ЄС – це головні цілі для нас на найближі роки. Час злітати вгору”, – резюмував президент.

Тим часом, Кабмін хоче знизити вартість авіаквитків на внутрішні рейси Україною, відповідне доручення прем’єр-міністр Денис Шмигаль передав у Мініфраструктури, повідомляє сайт уряду.

За його словами, це сприятиме розвитку внутрішнього туризму та стимулюватиме економіку.

Очікується, що незабаром Міністерство інфраструктури представить план зі зниження цін на авіарейси Україною.

Також Кабмін виділить 104 мільйони гривень для відшкодування витрат українських авіаперевізників під час пандемії COVID-19.

Компанії можуть подати заявки на отримання компенсацій до 10 грудня.

Фото: Фейсбук