У жінки виявилась закрита черепно-мозкова рана та субдоральний крововилив.

Ранковий похід до школи № 215 у Святошинському районі столиці для мами одного зі школярів закінчився струсом мозку та шитою раною на голові. Жінку травмувала скрижаніла гілка, уражена омелою, яка впала з кількаметрового дерева. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами Ольги, вона забула віддати синові пляшку води, отож повернулася до школи. Проте коли ступила відчула біль і більше нічого не пам’ятає.  “Я одразу почула такий хруст. І мені здавалось, що я біжу від нього, але напевно я вже не встигла. Памятаю, що я повзла на колінах, просила батьків занесіть водичку дитині. Я не зрозуміла, що зі мною сталось”, – розповіла жінка.

Kyiv Media

Ользі на голову з кількаметрової висоти впала скрижаніла гілка з кущем омели, яка паразитує на деревах. “Була трошки кров, тому ми їй з обличчя витирали кров, прикладали лід і чекали швидку. Швидка була досить швидко”, – каже директорка школи №215 Оксана Доценко.

Після інциденту Ольга майже на 2 тижні потрапила до лікарні, її госпіталізували для огляду, проте жінці знадобилося хірургічне втручання.  “Рана була зашита. була акрита черепно-мозкова рана, субдоральний крововилив”, – зазначив Давид Телзадзе, лікар приймального відділення.

Kyiv Media

Частина батьків учнів школи вважають, що у трагедії винні служби, які недогледіли за ситуацією на деревах у школі.

“Гілка летіла з висоти, вона була велика, на гілці була омела, величезна куля і замерзла. Я думаю, що дитина б померла і не витримала такого б. На території шкіл, садочків, лікарень, ось таких закладів, воно все має зрізатися”, – розповідає Наталя, яка була свідком трагедії.

Часткову санітарну обрізку або повне спилювання аварійних дерев у школі замовляє балансоутримувач, а саме – управління освіти Святошинського району. Проте лише на підставі актів обстеження комісії представників профільних служб. Комунальники кажуть, що першими спилюванню та обрізці підлягають: старі, трухляві чи асиметричні дерева. А також дерева з омелою.

Kyiv Media

Саме за таким порядком цьогоріч в освітніх закладах району приводили до ладу дерева, зокрема й у 215-й школі, пояснює очільник райуправління освіти Олексій Сукенніков. Щоправда, цю обліплену омелою тополю спеціальна комісія запланувала обрізати наступного року.

“Більше тисячі дерев було обрізано в районі. 2 мільйони було виділено, тендери пройшли, було заключено договорів із Зеленбудом. Це нещасний випадок. Всі пропрацювали 100-відсотково і виконали свою роботу. Ситуація така… Ну, ми всі ходимо під одним небом”, – зауважив Олексій Сукенніков.

Kyiv Media

Наразі у школі триває службове розслідування. А потерпіла з чоловіком планують подати заяву до поліції.

За словами юриста, Ігоря Негієвича, за вказаних обставин потерпілій особі потрібно звернутись до правоохоронних органов, для притягнення винних посадових осіб до кримінальної відповіданості за статтею службове надбалість. Крім того, у судовому порядку жінка може добиватися відшкодування збитків, завданих здоров’ю.

До слова, після травмування жінки, гілки з омелою на території школи все ж зрубали.

Фото: скріншоти