Такими є підсумки засідання транспортної комісії КМДА, де заслуховували замовника і виконавця робіт.

В середу, 3 листопада, замовник («Київський метрополітен») і підрядник («Київметробуд») будівництва метро на Виноградар звітували про затримку здачі об’єкту перед транспортною комісією Київради. Про це повідомив у Фейсбук голова комісії Олексій Окопний («Європейська Солідарність»).

За його словами, справу буде вирішувати суд.

«АТ «Київметробуд» як підрядник, сподівається, що це буде кінець 2022 року. А замовник — КП «Київський метрополітен» — наполягає, що термін здачі має бути у рамках первинного договору, тобто листопад 2021-го. Але на сьогодні стан будівництва “застряг” десь приблизно на рівні до 50% готовності. Ясно, що за 3 тижні решту 50% збудувати неможливо» — пише він.

Окопний пише, що він також сумніваєтсья, що «термін «грудень 2022 року» теж реалістичний».

З його слів, залежно від рішення апеляційного суду (засідання має бути в середині листопада) комісія очікує:

«… від «Київметробуду»: графік виконання будівельних робіт на період до грудня 2022 року у разі перенесення терміну судом; коригування актів виконаних робіт, як того вимагає замовник. Від «Київський метрополітен»: аналіз щодо можливості розірвання угоди з «Київметробудом», який не виконав своїй зобов’язань у частині строків будівництва, та стягнення з нього штрафних санкцій; інформацію про стан вирішення проблемних питань, зокрема, щодо перекладення ліній високовольтних енергомереж, які потрапляють в зону будівництва» — пише Окопний.

Також він зазначив, що тимчасова контрольна комісія Київради вивчить чи не було зловживань бюджетними коштами на будівництві.

З його слів, транспортна комісія буде щонайменше раз на квартал повертатися до питання будівництва метро на Виноградар.

Нагадаємо, Кличко повідомив, що Господарський суд дозволив «Київметробуду» продовжити завершення будівництва метро на Виноградарі до кінця 2022 року. У КМДА не згодні з рішенням суду та подали апеляційну скаргу.

А нещодавно під час будівництва метро на Виноградар підрядники зачепили каналізацію.

Фото: Фейсбук