Рішення підтримали 75 депутатів.

Про це повідомила Київська міська рада.

У повідомленні зазначили, що депутати Київської міської ради позбавили столицю республіки білорусь місто Мінськ статусу міста-побратима Києва. Адже за згодою самопроголошеного президента Олександра Лукашенка з республіки білорусь ворог постійно здійснює обстріли території України балістичними та крилатими ракетами.

«Вже четвертий місяць поспіль російська федерація використовує як плацдарм для наступу і територію республіки білорусь. Саме з білорусі було розпочато масштабний та один з основних наступів військ росії на Київ. Також з її території було зафіксовано постачання амуніції та спецтехніки для ворога, який тимчасово окупував територіальні громади на півночі від Києва. Після деокупації Київщини весь світ побачив трагічні наслідки перебування «русского мира» – це сотні вбитих, закатованих, зґвалтованих мирних мешканців. Наразі вздовж українсько-білоруського кордону спостерігається активізація ворожих формувань. Цей авторитарний режим республіки білорусь сприяє агресії та військовому тероризму російської федерації», – пояснили в Київраді.

Як зауважив мер Києва Віталій Кличко, Мінськ уже навряд чи можна назвати містом-побратимом Києва.

“Тож нам нічого не заважало ухвалити рішення про позбавлення такого статусу столиці Білорусі. Країни, з території якої летіли ракети в українська міста та селища і відбувалося вторгнення російських військ до нашої держави”, – наголосив мер.

Нагадаємо, проєкт про розірвання побратимства столиці з Мінськом ініціювали депутати партії “Голос”.

Фото: Фейсбук