Частка прямих іноземних інвестицій в столиці складає понад 50 % від загальнодержавного обсягу.

Столиця забезпечує понад 20% ВВП всієї держави, а частка прямих іноземних інвестицій – понад 50 % від загальнодержавного обсягу. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на Інвестиційному форумі, який сьогодні проходить в столиці.

Мер висловив готовність працювати бодігартом для потенційних інвесторів.

Місто Київ і я персонально як мер столиці дуже зацікавлений в інвестиціях, які повинні приходити в столицю. Інвестиції – це і створення робочих місць, розвиток інфраструктури, розвиток міста, це податки в бюджет міста. Без інвестицій у Києва немає перспектив. Тому цьому напрямку я приділяю багато часу, цей напрямок стратегічно важливий. Я завжди працював і буду працювати бодігардом для кожного інвестора, розуміючи, що це майбутнє нашого міста, інвесторів потрібно захищати”, – сказав Віталій Кличко.

Київське інвестиційне агентство повинно працювати більш ефективно і створювати кращі умови для інвесторів.

Без інвестицій дуже важко будувати плани, без інвестицій не може бути динамічного розвитку не тільки столиці, а й усієї країни…Столиця України і столичний регіон – це фінансовий інвестиційний центр із великим потенціалом. І наше ключове завдання – зробити все, щоб цей потенціал максимально реалізувати”, – зазначив він.

Мер підкреслив, що пандемія коронавірусу стала глобальним викликом для світу.

Ми маємо і далі робити Київ комфортним європейським містом. Столиця України і столичний регіон – це фінансовий та інвестиційний центр з великим потенціалом і високим рівнем розвитку інновацій та технологій, але найбільшою цінністю нашого міста є його люди», – підкреслив Віталій Кличко.

Він наголосив, що сьогодні, в умовах пандемії, міська влада робить все можливе для запобігання поширенню коронавірусу та захисту киян і надання необхідної допомоги – медичної і соціальної. Навіть в умовах боротьби з пандемією, у Києві продовжують оновлювати дороги і мости, будувати садочки та школи, ремонтувати та створювати нові парки і зони відпочинку.

Мер додав, що сьогодні Києву потрібна стратегія, яка забезпечить розвиток бізнесу, і столиця таку стратегію розробляє.

Пандемія в умовах припинення або обмеження транспортних потоків між країнами продемонструвала важливість розвитку та підтримки локальних виробників. Задля економічної безпеки містам необхідно мати можливість функціонувати автономно – насамперед,  виробляти товари першої необхідності. Саме тому локалізація економіки столичного регіону має стати одним із пріоритетів у подоланні наслідків пандемії», – зазначив мер Києва.

Також Київ – центр однієї з найбільших агломерацій серед європейських столиць за кількістю населення та територією. До асоціації «Київська агломерація» вже доєднались 19 міських та селищних рад. Тому, підкреслив мер Києва, в умовах глобальної урбанізації розвиток Київської агломерації є необхідним і перспективним.

Тому наша спільна мета сьогодні – розбудова інфраструктури та об’єднання громад Великого Києва. Створення потужного мегаполісу з комфортними умовами для його мешканців – умовами для роботи і відпочинку, умовами для професійного розвитку. І ми зробимо Київ і його агломерацію саме такими!», – акцентував Віталій Кличко.

Зазначимо, що подивитись онлайн-трансляцію форуму можна ТУТ.

Фото: kiev.klichko.org