Всього в комунальних медзакладах із початку пандемії досліджено майже 73 тисячі зразків біоматеріалу.

Столиця продовжує збільшувати кількість тестувань через найвищий показник тестування на COVID-19 в Україні.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

Кличко повідомив, що всього в комунальних медзакладах із початку пандемії досліджено майже 73 тисячі зразків біоматеріалу методом ПЛР. А методом ІФА в столиці зробили близько 10,5 тисяч тестів. Також він мер зазначив, що показник тестування в Києві сьогодні – найвищий в Україні. І становить 130 тестів на 100 тисяч людей.

Він також повідомив, що днями Київрада внесла зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян». Завдяки цьому столиця зможе забезпечити лабораторії комунальних медзакладів витратними матеріалами для тестування. А їх працівників – муніципальними надбавками.

«Ідеться про виплату безповоротної грошової допомоги лаборантам, біологам, біохімікам, які стикаються в роботі, зокрема, із COVID-19. Тепер вони, як і лікарі, отримуватимуть щомісяця з бюджету міста фіксовану суму доплати – 4 тисячі гривень. До цього вони такої допомоги не отримували», – підкреслив Віталій Кличко.

Також медзаклади забезпечать більшою кількістю витратних матеріалів для діагностики і лабораторного тестування на COVID-19 методами ПЛР та ІФА.

Фото: unsplash