На місці демонтованих кіосків протягом кількох днів з’являються нові й нові.

Мешканці столиці звернулися в мерію з ініціативою заборонити розміщення МАФів та інших тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення на території столиці.

Відповідна петиція 13 липня з’явилася на сайті Київради.

В описі офіційного документу йдеться про те, що у 2014 році київська влада прийняла компромісне рішення щодо правил розміщення кіосків. Всім, хто отримав дозвільні документи на розміщення МАФів до квітня 2013 року, їх продовжили ще на 5 років. Наслідком цього стало те, що столиця з кожним роком стає схожою на великий стихійний ринок, з усіма притаманними йому рисами — антисанітарією, створенням небезпечних умов для життя і здоров’я мешканців і гостей столиці, брудним хаосом, відсутністю єдиних естетичних правил тощо.

Також йдеться про те, що в середньому вартість демонтажу однієї незаконної споруди складає близько 35 000 грн.

Фактично на сьогоднішній день в столиці не існує єдиного дозвільного документу на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності. Частина тимчасових споруд функціонує на підставі документів, отриманих ще до 2014 року, частина – на підставі паспортів прив’язки, інші – взагалі легалізували свою діяльність за допомогою інвестиційних конкурсів або через схеми встановлення нових зупинкових комплексів громадського транспорту, — зазначає автор петиції.

Наразі петиція зібрала 13 голосів. Проте, щоб петиція була розглянута Київрадою, вона повинна набрати 10 000 підписів за 90 днів.

Фото: facebook