Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра на період дії воєнного стану в Україні очолила його провідна акторка.

Як стало відомо з новини на сайті Театру на Лівому березі, Департамент культури Київської міськдержадміністрації (КМДА) вже затвердив призначення.

«Моя команда – весь театр, в якому я пропрацювала більше 20 років. Власне, довіра колективу стала причиною, прийняття мною такого важливого і складного для мене рішення – очолити рідний театр», – сказала Олеся Жураківська.

«Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, – не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції, а для нашого театру традиційним є: експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді», – наголосила в.о. директорка-художня керівниця театру.

За словами Жураківської, Театр на Лівому березі буде рухатись за обраним вектором розвитку в просторі сучасного європейського театру. Цей напрям було започатковано Едуардом Митницьким, його, за словами в.о. директорки, продовжила команда ексдиректора Стаса Жиркова та головної режисерк Тамари Трунової.

«За останні роки в театрі відбулися колаборації з європейськими театрами, в репертуарі з’явилися вистави, створені іноземними режисерами, ми працювали з потужною сучасною українською драматургією авторства Наталки Ворожбит, Сергія Жадана, Олександра Середіна. Театр на Лівому березі – майданчик для відкриття нових імен в режисурі та драматургії, створення спецпроєктів, роботи з молоддю, свідомого і відвертого спілкування з глядачем. Ми гастролювали містами України та Європою, налагодили успішну роботу грантового та комунікаційного департаментів», – сказано в повідомленні.

В планах театру – постановки українських та іноземних режисерів, відкриття нових імен і напрямків, фестивалі та гастролі, трансформація всередині команди і постійний контакт з глядачем.

По закінченню воєнного стану в Україні буде проведено конкурс на посаду директора-художнього керівника Театру на Лівому березі. Олеся Жураківська не знає, чи братиме участь в конкурсі.

«Все залежатиме від того, як я справлятимуся зі своєю місією. В жодному разі мені б не хотілося, щоб колектив, в якому я працюю, втратив до мене довіру. Визначальним стане те, як ми разом пройдемо цей шлях. І якщо на момент конкурсу мої колеги так само довірятимуть мені, як зараз, я не виключаю можливості подаватися на конкурс директора-художнього керівника», – зазначила вона.

В репертуарі театру за участю акторки Олесі Жураківської залишаються дві вистави: моновистава «Усі найкращі речі» режисерки Тамари Трунової та «Корсиканка» режисера Олексія Лісовця, яка вже 20 років йде на сцені театру і з 2014 стала улюбленою виставою серед наших військових, що відновлюють сили у шпиталях Києва.

Олеся Жураківська працює в Театрі на Лівому березі з 2002 року. Нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреатка багатьох театральних премій. Тривалий час опікується Будинком ветеранів сцени та є керівницею напряму соціальної політики НСТДУ.

Нагадаємо, Театр на Лівому Березі через російську агресію видозмінив 15 російськомовних вистав.

Фото: сайт театру