Кредитний договір становить 50 млн євро.

Європейський банк реконструкції та розвитку і «Київський метрополітен» підписали кредитний договір на закупівлю 50 нових вагонів метро. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко за результатами підписання відповідних угод.

«За рахунок кредиту ЄБРР у розмірі 50 млн євро ми зможемо закупити 50 нових вагонів. Це, фактично, 10 поїздів столичної підземки. Сьогодні ми підписуємо кредитний договір між ЄБРР та «Київським метрополітеном» та договір гарантії між Київською міською радою та ЄБРР. І сподіваюся, що до кінця цього року ми укладемо контракт на придбання нових вагонів для столичного метро. За умовами кредитування місто отримає від ЄБРР розстрочку платежу на 12 років», – додав мер столиці.

Він зауважив, що сьогодні парк київського метрополітену складає 800 вагонів. Близько 100 з них – у критичному стані і потребують оновлення в найближчих 3-4 роки. За допомогою цього кредиту буде оновлено половину застарілого рухомого складу.

Нові вагони курсуватимуть Сирецько-Печерською лінією столичного метрополітену.

«Ви знаєте, що зараз місто будує дві нових станції метро на Виноградар – «Мостицьку» і «Проспект Правди». І до кінця року ми плануємо відкрити їх. На сьогодні вже розроблено понад 700 метрів із 1,3 кілометри тунелю під землею в напрямку метро «Сирецька». Будується тунель і між майбутніми станціями «Мостицька» та «Проспект Правди», – повідомив Віталій Кличко.

«Ми раді можливості підтримати Київ у питанні розширення послуг метро до густонаселених та віддалених районів міста. Наша позика сприятиме тому, аби більше жителів української столиці в майбутньому змогли залишати свої автівки вдома та пересуватися містом із комфортом», – сказав керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

До слова,  з 2019 року за підтримки ЄБРР столиця розпочала реалізацію низки важливих проектів у рамках програми «Зелені міста». Загальна сума проектів складає 320 млн євро. Зокрема, 180 млн євро – на модернізацію міського транспорту. Та 140 млн – на модернізацію системи централізованого теплопостачання столиці.

Процедура закупівлі нових вагонів вже почалася. Про це розповів начальник КП «Київського метрополітену» Віктор Брагінський в сюжеті «Київ.NewsRoom».

«Процедура закупівлі вже почалася. Вона триватиме до кінця літа і вже восени ми будемо знати переможця і зроблена буде заявка на будівництво нових вагонів. Процедура торгів буде відбуватися в ЄБРР. Це відкриті прозорі торги, в яких може брати участь будь-який виробник, що відповідатиме технічним вимогам», – зауважив очільник.

Також Брагінський додав, що 25 нових вагонів будуть прохідними. Тобто пасажири зможуть проходити із одного вагону в інший.

Фото: КМДА