Частина медиків планують відмовитися від щеплення вакциною AstraZeneca. Раніше їх обіцяли щепити вакциною від Pfizer/BioNTech

Лікарям деяких медичних установ Києва обіцяють першовергове вакцинування від коронавірусу препаратом AstraZeneca, хоча раніше мова йшла про вакцину від Pfizer/BioNTech. Про це стало відомо KиївMedia з власних джерел.

Так, з початку року лікарям, зокрема, міської клінічної лікарні №12 (вулиця Підвисоцького, 4А), яка нині слугує розподільчим пунктом для хворих на COVID-19 та інфекційні хвороби, керівництво закладу обіцяло першочергову вакцинацію препаратом Pfizer/BioNTech, ефективність якого сягає 95%.

11 лютого голова Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург анонсувала, що для Києва МОЗ зарезервував з першої партії 8 тисяч таких вакцин (вистачить для 4 тисяч людей).

Але минулого понеділка лікарям повідомили, що вакцинації Pfizer/BioNTech не буде. Замість цього пропонують препарат AstraZeneca, ефективність якого є нижчою (70-90% залежно від кількості та послідовності уколів). Третя фаза клінічних досліджень цієї вакцини ще триває.

За даними джерел Kyiv.media, частина медичного персоналу лікарні №12 збирається відмовитися від щеплень вакциною AstraZeneca.

Зауважимо: вакцина AstraZeneca розроблена в Оксфордському університеті, і вона остання із трьох, що вже отримали дозвіл на використання у ЄС; першою у світі її почала використовувати Британія. Ця вакцина є суттєво дешевшою за Pfizer/BioNTech ($5 за дозу проти $40) і простішою в зберіганні. 15 лютого її подали на офіційну реєстрацію в Україні.

15 лютого міністр охорони здоров’я Степанов підтвердив, що постачання вакцин в Україну затримується.

У деяких країнах світу, зокрема, Швеції та Південній Африці вакцинацію препаратом AstraZeneca призупинили через побічні ефекти.

Фото: соцмережі