Антимонопольний комітет України оштрафував на 528 тисяч гривень компанію «Юрія-фарм» за недобросовісну конкуренцію.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ. «Юрія-фарм»  рекламувала препарат «Декасан», неправдиво заявляючи, що він «діє на коронавіруси».

У ході розслідування було встановлено, що компанія «Юрія-фарм» порушила статтю 15 закону «Про захист від недобросовісної конкуренції». Йдеться про свідоме введення в оману споживачів і можливе отримання конкурентної переваги над іншими виробниками лікарських засобів, які не поширювали неправдивих відомостей про лікувальні властивості власних препаратів.

Нагадаємо, «Юрія-фарм» поширила на українському телебаченні та в Youtube рекламу «Декасану», в якій зазначається, що він «діє» на коронавіруси.

У коментарі hromadske імунолог Федір Лапій тоді пояснив, що це — маніпуляція, а жодний препарат у світі не здатний побороти коронавіруси в організмі людини.

31 березня Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для виконання рекомендації рекламодавцям, а також рекламним компаніям, телебаченню та ЗМІ, у яких зобов’язує не поширювати рекламу про ліки, які нібито можуть лікувати коронавірус.

Фото: unsplash