До того ж, він є обвинуваченим у ще одній кримінальній справі.

Завтра, 20 січня, в Печерському райсуді Києва мають слухати справу за обвинуваченням нотаріуса Олександра Левашова, який допоміг відчужити один з корпусів колишнього заводу «Арсенал» по вулиці Московській, 8. Про це повідомляють «Наші Гроші».

Потерпілим в цій справі вказано ТОВ «Управління та експлуатації рекреаційно-готельних проектів» (ТОВ «УЕРГП»), якому і належало вкрадене приміщення. За даними слідства, у жовтні 2017 року Левашов «незаконно вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань  (ЄДР)».

За даними видання, Левашов таким чином допоміг невідомим особам змінити керівника та засновника ТОВ «УЕРГП» на підставну особу — такого собі В’ячеслава Іванченка, який виявився особою без постійного місця проживання, який у 2017 році був засуджений вироком Херсонського міського суду за крадіжку.

Також Левашов зареєстрував у ЄДР ТОВ «Сіті гард груп», засновником якого стало, зокрема, ТОВ «УЕРГП», а бенефіціаром якого досі значиться Іванченко. Після цього, на підставі підробленого акту приймання-передачі нежиле приміщення загальною площею 910  кв. м по вулиці Московська, 8, незаконно передали у власність ТОВ «Сіті гард груп».

Фото Левашова з сайту нотаріальних послуг

Далі нерухомість передали ТОВ «Ріелті стендерт» на підставі договору купівлі-продажу від 23 жовтня 2017 року, посвідченого нотаріусом Левашовим. Після цього 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Ріелті Стендерт» в розмірі 900 тис грн. продали іншій особі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що насправді 26 лютого 2016 року директором ТОВ «УЕРГП» було обрано іншого керівника, не Іванченка, якого єдиний, справжній учасник товариства не змінювала, нежитлове приміщення на Московській нікому не відчужувала та в оренду нікому не передавала.

В квітні минулого року Левашову оголосили про підозру за двома статтями — «Види співучасників» та «Шахрайство»; тоді ж його було взято під домашній нічний арешт. Попри слідство, Олександра Левашова немає у переліку нотаріусів, яким Мін’юст анулював доступ до реєстрів, і за даними Єдиного реєстру нотаріусів, є діючим нотаріусом.

Крім того,Левашов значиться обвинуваченим у справі 753/19546/20 в межах кримінального провадження, яке зараз слухається в Дарницькому райсуді Києва — найближче засідання буде 22 лютого 2022 року.

Тим часом, в КМДА повідомили, що отримання МУО – обов’язкова процедура навіть для зруйнованих будинків.

Фото: Наші Гроші, notarius.kiev.ua