Мова про землю в Голосіївському районі.

Велика Палата Верховного Суду підтримала позицію прокурора у справі за позовом Київської міської прокуратури про визнання незаконним та скасування рішення Київради про передачу в оренду на 25 років земельної ділянки на вул. Бродівській у Голосіївському районі м. Києва вартістю 12,6 млн гривень. Про це інформує прес-служба Київської міської прокуратури у Телеграмі.

Велика Палата Верховного Суду погодилась з доводами прокурора та залишила в силі постанову Північного апеляційного господарського суду, якою задоволено позов міської прокуратури про визнання незаконним і скасування рішення Київради про передачу в оренду спірної земельної ділянки”, – йдеться у повідомленні.

Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

Як зазначається, вказане рішення Київрада ухвалила у зв’язку з переходом до товариства права власності на нерухоме майно площею 12,9 кв.м, що більш ніж в 410 разів менше площі землі, наданої йому в оренду.

Разом з тим, отримання в оренду земельної ділянки комунальної власності у розмірах, що значно перевищують площу розташованого на ній нерухомого майна, передбачає дотримання процедури проведення земельних торгів.

Крім того, надання земельних ділянок для розміщення об’єктів дорожнього сервісу здійснюється виключно за результатами земельного аукціону.

Таким чином, передача спірної земельної ділянки в оренду без проведення земельних торгів відбулась з порушенням інтересів держави, які полягали у втраті можливості отримати територіальною громадою міста максимально великого розміру орендної плати за використання земельної ділянки у разі продажу права її оренди на конкурентних засадах, пояснюють у прокуратурі.

Фото: Фейсбук