UAnimals не сподобалась участь птаха у зйомках кліпу "Шум".

Заяву оприлюднили представники гуманістичного руху за права тварин UAnimals.

UAnimals назвав участь птаха у новому кліпі гурту Go_A «експлуатацією пташки» і посилаючись на незалежних орнітологів, пояснив, що у кліпі знято «представника виду канюк степовий, який в Україні є під загрозою зникнення».

Зоозахисники звернули увагу на те, що Канюк степовий внесений до Червоної Книги України, тому саме лише володіння цією пташкою має підтверджуватись спеціальними документами.

«Також орнітологи помітили на відео, що птах має опутенки. Це характерно для птахів, яких тривалий час утримують в неволі. Та й поведінка птаха свідчить про те, що він з неволі», – пояснють в UAnimals.

Однак багато дописувачів стали на захист гурту, мовляв птах у кліпі не прикутий і багато літає у небі.

«Чесно кажучи, не бачу причини такий хай піднімати. У кліпі практично весь час знімають, як птах літає в небі, тільки останні кадри – як сідає на руку. Де там експлуатація чи шкода для птаха?! Навпаки, ми маємо розповідати людям про ситуацію із рідкісними тваринами і спонукати до їх захисту. А так, більшість людей навіть не знають або не задумуються про це», – наголосила Софія Горобченко.

Деякі користувачі навіть сказали, що припинять донорське фінансування проекту, бо вважають таку поведінку адміністраторів дивною.

Інші ж користувачі підтримали позицію зоозахисників, мовляв червонокнижних птахів треба захищати, а не завдавати їм зайвого стресу зйомками кліпів.

«Найбільша шкода таких кліпів у тому, що вони «легалізують» експлуатацію червонокнижних тварин, ще й демонструють це на мільйонну аудиторію. Дуже сумно, що виконавці абсолютно не відчувають відповідальності за свій меседж», –  коментує допис Юстина Дусан.

До слова, у Києві з’явилися рекламні плакати з тваринами. Зоозахисники таким чином нагадують про те, що використання тварин для заробітку – негуманно.

Фото: Скріншот