Асоціація рітейлерів вважає, що правила отримання спецперепусток потребують доопрацювання.

Асоціація рітейлерів України пропонує КМДА змінити алгоритм отримання бізнесом спецперепусток для проїзду в громадському транспорті на час локдауну. Про це повідомляє прес-служба організації.

В асоціації зазначають, що КМДА досі не уточнила, чи зможуть користуватися транспортом особи, які пред’являтимуть COVID-сертифікат.

Організація пропонує дозволити безперешкодне користування громадським транспортом під час жорстких карантинних обмежень (в «червоній зоні») особам, що вакциновані від COVID, мають негативний ПЛР-тест, одужали від хвороби або отримали відповідний COVID-сертифікат про це без необхідності отримання додаткових спецперепусток.

Спецперепустки пропонують видавати лише громадянам, які не мають зазначених документів.

«Враховуючи, що COVID-сертифікат буде інтегрований в портал «Дія», це може спростити процедуру отримання підтвердження дозволу користування громадським транспортом під час жорстких карантинних обмежень без отримання будь-яких інших документів» — вважають в асоціації.

Також Асоціація рітейлерів зауважує, що в Києві досі не розроблено критерії, за якими можна встановити, які підприємства відносяться до критичної інфраструктури (саме працівникам таких підприємств першими видають спецперепустки).

«Однак минулий досвід видачі перепусток залишив відкритим питання, за якими критеріями підприємства повинні відноситись до критичної інфраструктури та хто це визначає. На сьогодні залишаються незрозумілими ці ж самі питання. При попередніх обмеженнях міською владою не були враховані належним чином положення Постанови КМУ №1236, зокрема, це стосувалось суб’єктів господарювання, які реалізують продукти харчування, лікарські засоби, вироби медичного призначення тощо, значна частина яких не змогла отримати достатню кількість перепусток для своїх працівників» — вказано у зверненні.

В КМДА на ці пропозиції поки не відповіли.

Нагадаємо, кілька днів тому в тестовому режимі запрацювала електронна система подачі заявок, за якою можна буде отримати спеціальні перепустки для проїзду в громадському транспорті на випадок посилення карантинних обмежень

Міський голова Києва Віталій Кличко заявляє, що у разі успішного проведення масової вакцинації в Києві не вводитимуть карантинні обмеження, в тому числі і на користування транспортом.

Фото: Фейсбук