Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Про це повідомили у поліції Києва.

За даними слідства, на склад з товарами поскаржилися громадяни, які розповіли, що на території Оболонського району невідомі особи здійснюють продаж сумнівної харчової продукції. Під час санкціонованих обшуків на складах правоохоронці виявили продукти харчування іноземного виробництва без належних на них документів.

«Серед вилученого – консерви, крупи, мука, сіль, цукор, соки, води та інші продукти іноземного виробництва. Товари продавали без сертифікатів, а також на них були відсутні штрих-коди і маркування. Підприємці не могли пояснити працівникам поліції походження продукції та надати відповідні документи на їх придбання. Окрім цього, ми з’ясували, що орендарі складів обладнали приміщення під цехи з виробництва товарів – вони розпаковували іноземні продукти харчування та фасували їх в упаковки українських виробників. Також у приміщеннях складу ми виявили горілчані вироби без акцизних марок. Загалом вилучено понад десять тисяч одиниць різної продукції», – зазначили у поліції.

Правоохоронці з’ясували, що усі продукти харчування отримані від іноземців, котрі таким чином хотіли підтримати українців у містах, які найбільше постраждали від дій російських військових. Однак шахраї вирішили нажитися на гуманітарній допомозі та продавати її населенню.

Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене у великих розмірах. За процесуального керівництва прокуратури вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до шахрайської схеми особам.

Фото: Фейсбук