Опорні заклади освіти Києва надаватимуть початкову, базову та профільну середню освіту.

Про це повідомили на офіційному сайті МОН України.

Верховна Рада України в другому читанні ухвалила закон 4629-1 про мережу ліцеїв.

Відтепер опорні заклади освіти в Україні зможуть забезпечувати здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої. Тобто матимуть і надалі право на збереження 10-11 класів.

«Виключено норму щодо наповнюваності не менше 25 учнів у 10-12 класах протягом кожного року здобуття профільної середньої освіти. З 1 вересня 2027 року при створенні ліцеїв засновники мають забезпечити функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів)», – повідомив Міністер освіти і науки Сергій Шкарлет.

Цікаво, що з 1 вересня 2027 року, за законом, запроваджуються нові вимоги до започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею, виконання яких має забезпечити засновник. До таких вимог відносяться зокрема:

  • створення окремої юридичної особи;
  • функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);
  • формування безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища та належної матеріально-технічної бази, включаючи швидкісний Інтернет, харчування, підвезення учнів і педагогічних працівників тощо.

Також Уряд має продовжити у 2021-2030 роках виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», зокрема з метою запровадження трирічної профільної середньої освіти в межах дванадцятирічної повної загальної середньої освіти.

Фото: unsplash