На Різдво в Україні вийшов у прокат норвезький рімейк дитячого фільму "Три горішки для Попелюшки".

В Україні запустили у прокат норвезько-литовський однойменний рімейк відомого чеського фільму “Три горішки для Попелюшки”. Фільм вийшов в прокат без обмежень по віку. Однак на днях столичні кіноеатри доставили фільму вікове обмеження 12+. 

Причина цьому – глядачі, які розкритикували дитячий фільм через ЛГБТ-сцену. Норвезькі творці навмисно створили дві версії фільму: з ЛГБТ-сценою для внутрішнього перегляду та без неї для міжнародного ринку. Проте Україна взяла у прокат першу версію. Дистрибутором фільму в Україні виступає компанія “Своє кіно”. Жодних коментарів чи роз’яснень від прокатника наразі немає. 

Обурливі коментарі з’явилисяна сайті “Мультиплексу”.

Зокрема, глядачі пишуть, що фільм сподобався до моменту з поцілунком чоловіків. Також у фільмі є неоднозначна сцена танців чоловіків.

“Фільм спочатку дуже сподобався, але фінальна сцена з поцілунком двох геїв зіпсувала все враження про цей фільм. Нічого проти них немаю, але не хочу це показувати своїй дитині так як вважаю нормою традиційні сімейні цінності”, – зазначила користувач Kristina.

  Kyiv Media

Багато хто порівнює рімейк зі старим фільмом.

“Дуже розчарований цим фільмом, пам’ятаю стару Попелюшку, дуже жива і весела стрічка. Цей фільм ніби теж не поганий, але яскрава пропаганда ЛГБТ!!!! Дуже соромно, за людей які знімають і тим більше демонструють такі фільми. Страшно за дітей, які дивляться такі фільми і потім думають, що нормально, коли чоловік цілується з чоловіком”, – написав Андрій.Kyiv Media

До слова, вікове обмеження фільму було 0+, що ще більше обурило людей. Адже пояснити ЛГБТ-сцену дитині у 12 років значно легше, ніж у 6.

Ви це серйозно? Фільм 0+? Батьки, які бажають показати це дітям, знайте, у сюжеті будуть продемонстровані любовні стосунки між чоловіками, а кінцівка – поцілунок у губи між ними. Я розумію, що це дозволено на законодавчому рівні, але чи потрібно це показувати з віку 0+… Не впевнена. У мене дитина 12 років, добре там ми обговорювали це, а ось дитині 6 років складно пояснити, чому у фільмі дядьки цілуються… Фільм не сподобався”, – зазначили у коментарях. 

Проте дехто у коментарях засудив не фільм, а людей, які розкритикувала ЛГБТ-сцену.

Kyiv Media

Після коментарів українські кінотеатри змінили вікове обмеження фільму до 12+. Проте, крім ЛГБТ-сцени, людей обурили образи головних героїв. Адже мачуха Попелюшки більш схожа на Дракулу, принц – на Аладіна, а Попелюшка – на жінку за 40 років.

До слова, оригінальну стрічку «Три горішки для Попелюшки» називають найкращим казковим фільмом ХХ століття, і традиційно показують на Різдво у багатьох країнах Європи.

Зйомки римейку проходили у Ліллехаммері – столиці 94 Олімпійських ігор.

Режисер фільму – Сесіль Мослі («Анатомія пристрасті»). У головних ролях: Астрід Смепласс (25-річна поп-зірка Astrid S), Дженгіз Ал, Крістофер Хів’ю («Гра престолів»), Торбен Харр («Вікінги»).

Фото: Мультиплекс