На зустрічі будуть присутні також журналісти та представники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Активісти ГО «Мапа Реновації» у вівторок, 7 грудня, проведуть зустріч із з власником, директором та юристом фірми ТОВ «Амелін-30», яка навесні цього року отримала право на забудову історичної памятки на вул. Іллєнка, 30 (садиба Баккалинського). Про це повідомляє Фейсбук-сторінка ГО.

Розмова відбудеться з ініціативи представників згаданої фірми.

Повідомляється, що на зустрічі будуть присутні також журналісти та представники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

«Півроку тому будинок отримав статус щойно виявленего об’єкту культурної спадщини. Втім депутати Київради віддали землю під садибою під забудову (попри звернення ДОКСу і ГО «Мапа Реновації»). З тих пір на ділянці тихо. Аж от, минулого місяця, власники будівлі запросили Мапу Реновації на зустріч, «обговорити ситуацію» — йдеться в дописі.

Про результати розмови в «Мапі Реновації» обіцяють повідомити згодом.

Як ми писали, у квітні 2021 року Київрада віддала під забудову особняк на Іллєнка, 30 ТОВ «АМЕЛІН-30». Будинок було зведено у 1899-1901 роках, раніше він не мав охоронного статусу — у 2006 році його було відібрано рішенням Міністерства культури України. Зараз на стінах будинку видно сліди навмисних пошкоджень — хтось розбирає цеглу і малює графіті на стінах.

Пізніше стало відомо, що рішенням Департаменту охорони культурної спадщини особняку Баккалинського надано статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Фото: Фейсбук