Захід відбудеться напередодні судового засідання, де має вирішитися доля садиби.

Активісти ГО «Мапа Реновації» організовують в Києві вуличну дискусію на тему фонової архітектури міста. Про це повідомляє Facebook-сторінка спільноти.

Захід відбудеться сьогодні ввечері під будівлею колишньої оранжереї «Квіти України».

«Видатні будівлі, біля яких зазвичай фотографуються туристи, складають дуже незначну частку міського простору. Набагато більше місця відведено під «обрамлення» таких споруд – фонову історичну забудову. Проте сьогодні така архітектура знаходиться у скрутному становищі. Її ігнорують, зносять, перебудовують до невпізнаваності. Часто-густо такі будівлі навіть не мають шансу отримати статус пам’ятки» — йдеться у повідомленні.

В «Мапі Реновації» зазначають, що зараз знищення загрожує, зокрема, садибі Родіна у Києві, яка також є прикладом фонової забудови.

«Запрошуємо подискутувати про роль фонової забудови в сучасному місті та обговорити сценарії порятунку таких будівель. Все це на прикладі будинку Родіна» — запрошують організатори.

Початок дискусії — сьогодні о 20:00.

А вже завтра відбудеться чергове засідання Шостого апеляційного суду Києва, який має залишити або забрати у садиби охоронний статус.

Як ми повідомляли, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.

Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук