Це має сповільнити руйнування стін собору та прилеглих монастирських споруд.

Фармацевтична компанія “Дарниця” спільно з благодійним фондом Zagoriy Foundation та фармацевтичною компанією “Інтерхім” реалізували проект з осушення фундаментів та стін Софійського собору й прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою інноваційного обладнання.

Про це стало відомо сьогодні на брифінгу, відповідне повідомлення розміщено на Facebook-сторінці Фонду родини Загорій.

Зазначається, що коштом компаній була придбана інноваційна система швейцарського виробництва BioDry для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту і стін.

Очікується, що обладнання допоможе усунути проблему утворення надмірної вологи, відновити мікроклімат у спорудах собору й зберегти для наступних поколінь історичну пам’ятку.

Аналогічна технологія застосовується для збереження культурно-мистецьких надбань по всьому світу. Зокрема, для збереження будівлі парламенту Італії (яка побудована у 16 столітті, – ред.), приміщення музею Мельборкського замку (Польща), музею Енцо Феррарі (Італія) та інших.

Родина Загорій через благодійний фонд спрямувала 65 тисяч євро на збереження Софійського собору та комплексу прилеглих монастирських споруд. Сумарна інвестиція в проект склала близько 4 млн грн.

Софія Київська – одна з найвизначніших пам’яток історії, що включена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фото: Facebook