МОЗ готує зміни, аби медиків супроводжувала Нацполіція

За напад на медичних працівників бригад швидкої допомоги повинне бути дуже суворе покарання. Про це 22 грудня у ході брифінгусказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Коментуючи нещодавній напад на бригаду швидкої допомоги у Дніпровському районі Києва, міністр зауважив, що медпрацівникам у таких випадках повинні надавати особливий статус.

«Такі речі неприпустимі. Лікарі не можуть відмовити в наданні медичної допомоги. Коли є виклик – вони їдуть і, не зважаючи ні на що, виконують свій обов’язок. Мені здається, що для медпрацівників в таких ситуаціях повинні дати статус, який є, наприклад, у журналістів або у інших службовців щодо виконання своїх обов’язків», – сказав він.

Максим Степанов заявив, що покарання за напад на медпрацівників має бути дуже суворим. Необхідні зміни вже розроблені та подані до Верховної ради.

«Дуже розраховуємо на прийняття цього законопроекту. Крім цього, Міністерство охорони здоров’я розробило зміни в законі і зараз вони проходять узгодження. У ньому буде передбачено в разі потреби і за викликом медпрацівників супровід Нацполіції», – додав міністр.

Нагадаємо, у Дніпровському районі Києва пацієнт напав на бригаду швидкої, внаслідок чого постраждали двоє жінок-медиків.

Фото: kmda