Київський міський виборчком жеребкуванням визначився з порядком партій у виборчому бюлетені на місцевих виборах 25 жовтня.

Першою у списку йде “Партія Шарія”, далі ОПЗЖ, “Наш край”, “Європейська Солідарність” і “Єдність Олександра Омельченка”. Замикають список з 24-х пунктів – Свобода, Слуга народу, партія Удар Віталія Кличка і Батьківщина.

Повний порядок партій в бюлетні має такий вигляд:

1 — Партія Шарія
2 — Опозиційна платформа – за життя
3 — Наш край
4 — Європейська солідарність
5 — Єдність Олександра Омельченка
6 — Громадський рух “Хвиля”
7 — Пропозиція
8 — Перемога Пальчевського
9 — Партія Олега Ляшка у м. Києві
10 — Еко Партія Берези
11 — Команда Левченка “Народовладдя”
12 — Сила і честь
13 — За майбутнє
14 — Партія національного егоїзму
15 — Екологічна альтернатива
16 — Разом сила
17 — Голос
18 — Правий сектор
19 — Громадський рух Томенка “Рідна країна”
20 — Демократична сокира
21 — Свобода
22 — Слуга народу
23 — УДАР
24 — Батьківщина

Відмітимо, при виготовленні плакатів з кандидатами у нижньому правому куті ЦВК розміщуватиме матричний двовимірний QR-код для переходу за посиланням з мобільних пристроїв на доступні формати плакатів для осіб з порушенням здоров’я (в зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), що забезпечують переклад інформації, відображеної на плакаті, українською жестовою мовою, наступне поширення інформації в аудіоформаті і спеціальний текстовий цифровий формат, доступний для осіб з вадами зору. Просканувавши код телефоном, можна буде прослухати інформацію, розміщену на плакаті. Така функція почне діяти ближче до дня голосування.

Згідно з постановою ЦВК, інформаційні плакати виготовляються друкарським способом на одному аркуші офсетного паперу щільністю не менше 90 г / кв.м, формату А2 без глянцевого покриття, без переносів слів, з використанням контрасту між текстом і фоном плаката і без зображень, що перекриваються текстом. Спеціальний текстовий цифровий формат, доступний для осіб з вадами зору, передбачає використання контрастних темних (чорних) шрифтів Verdana i Arial на світлому тлі або світлих (білих) шрифтів на темному тлі. Розмір зображення QR-коду на плакаті повинен бути не менше 25х25 мм.

Фото: КМДА