Instagram-маску може використовувати кожен, хто хоче створити власні сторіз та долучитися до ювілейного року поетеси.

Міністерство культури та інформаційної політики разом з агенцією Postmen розробили Instagram-маску з різними образами поетеси. Повідомляє прес-служба Kyiv.Media.

Користувачі можуть приміряти на себе кілька образів Лесі Українки на вибір. Спробувати маску можна в додатку Instagram.

Для створення кожного образу розробники Instagram-маски використали деталі з портретів Лесі Українки, зокрема аксесуари та елементи одягу мисткині.

Образ 1 — Femme Modern

У масці використали елементи прикрас й рис обличчя Лариси Косач-Квітки. Крім того, фон зображення є доповнений її рукописом.

Образ 2 — Блакитна Троянда
Квіти, що прикрашали волосся Лесі Українки, зображені у вигляді стилізованої прикраси (вінок). Тому для цього образу застосували холодну гаму та доповнили простір графічними об’єктами

Образ 3 — Саламандра

Образ символізує проєвропейську позицію Лесі Українки, яку вона підкреслювала зокрема й через свій зовнішній вигляд — тогочасний одяг і модні сукні.

До слова, маску створили до 150-річного ювілею Лесі Українки, яке виповниться 25 лютого. Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури і інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди ювілею.Н

Нагадаємо, у Києві вперше презентують унікальне повне зібрання творів, листів та перекладів Лесі Українки без цензури. Окрім того, Український дім безкоштовно покаже модерну оперу Влада Троїцького про мисткиню.

Фото: прес-реліз