Розслідування не виявило жодних порушень, видання стверджує, що оприлюднені дані є правдивими.

Британська юридична компанія H20 Law Limited завершила розслідування на прохання видавництва Kelsey Publishing та дійшла висновку, що факти, викладені у статті журналу World Soccer про існування офшорних схем при виплаті зарплат гравцям «Динамо» Київ, відповідають дійсності. Про що юркомпанія сповістила футбольний клуб у листі, повідомляє LIGA.net.

«Стаття не вводить в оману, не є помилковою чи неточною. World Soccer нічого виправляти, і нема за що вибачатися. Відповідно, вимоги ФК «Динамо» Київ відхилені», – йдеться у листі.

У результаті World Soccer повернув в електронну версію журналу статтю, яку було знято з усіх онлайн платформ на вимогу «Динамо».

Зауважимо, що автором статті був не британський журналіст, а колишній головний редактор офіційного сайту «Динамо» Олег Задерновський, звільнений у 2017 році. Він вже прокоментував повернення матеріалу на сайт:

«Я хотів би подякувати керівництву видавничого дому Kelsey Publishing Ltd за ту довіру, яку вони мені надавали з моменту отримання скарги від «Динамо». Мені одразу повідомили, що під час розслідування будуть перевірені всі факти, викладені у статті, і сам процес буде гранично коректним та неупередженим.

«Динамо», після отримання 29 листопада відповіді, що в електронній версії стаття тимчасово буде недоступна, відразу поширило в деяких українських ЗМІ інформацію, що це було зроблено через брехливу інформацію у статті.

Саме службове розслідування проводилося майже три тижні.

Воно було доручено видавничим будинком Kelsey Publishing Ltd, куди входить журнал World Soccer, юридичній компанії у Лондоні H2O – Law. Її спеціалізацією є репутаційний менеджмент, а серед її клієнтів велика кількість відомих у світі акторів, спортсменів, музикантів, бізнесменів та політиків. Перевірку фактів, викладених у статті, проводив директор фірми пан Фокс.

Я був ознайомлений із підсумковим документом службового розслідування. З зрозумілих причин я не можу розголошувати повністю його деталі, а ось винесене остаточне рішення не залишає жодних двояких тлумачень: «Стаття не вводить в оману, не є помилковою або неточною з причин, викладених вище. World Soccer нічого виправляти і нема за що вибачатися. Відповідно, вимоги «Динамо» відхилено» — повідомив він у коментарі Comments.ua.

Київське «Динамо» на сайті та в соцмережах цю інформацію поки не коментує, КиївMedia намагається отримати коментар.

Нагадаємо, у листопадовому номері World Soccer опублікував матеріал про офшорну бухгалтерію виплат зарплат гравцям «Динамо» Київ на прикладі нападаючого клубу Артема Бесєдіна.

Повідомлялося, що травма Бєсєдіна на ЄВРО-2020 означала, що «Динамо» отримало право на компенсацію від ФІФА за Програмою захисту клубів (FIFA Club Protection Programme 2019-2022, скорочено CPP) під час його лікування протягом приблизно шести місяців. Видання повідомило, що офіційно «Динамо» платить Бесєдіну в розмірі 290 євро на місяць; це означає, що компенсація «Динамо» за програмою захисту клубів ФІФА становила б лише 9,70 євро за кожний день травми гравця та 1485 євро за п’ять місяців.

Однак його повна зарплата насправді набагато вища. У 2017 році було засновано офшорну компанію Dynamo Kiev (Cyprus) Ltd., яка отримує всі призові гроші українського клубу від УЄФА. Ця компанія укладає індивідуальні іміджеві контракти з усіма гравцями київського «Динамо», включаючи Бесєдіна. Відповідно до свого іміджевого контракту він отримує 45000 євро на місяць, що приблизно в 155 разів більше за суму, яку він офіційно отримує в Україні, пише World Soccer.

Фото: Фейсбук